Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.11.2013, 23:56   #1
sylb
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.11.2013
Posty: 6
sylb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wymiana Serwera na NAS-a

Witam,
Mamy zamiar kupi do firmy NAS na 4 HDD, ma on zastąpić stary serwer oparty o Windows 2003.
Zasadniczo jest on wykorzystywany, tylko jako serwer plików, wiec wymiana na NAS jest dosyć logiczna. Do tego, stary serwer powoli pada a NAS jest najtańszą alternatywą, zajmuje mało miejsca, i ciągnie mało prądu. Generalnie ma to rozwiązanie sporo plusów.
Zamysł jest taki, aby z 2 HDD zestawić w RAID1 gdzie będą dane firmowe, a dwa kolejne dyski przeznaczyć na kopie RAID1 lub zwiększenie funkcjonalności NAS-a.

Chodzi mi o to, by taki NAS miał dwie funkcjonalności.
Pierwsza.
Automatyczna kopia z RAID1 na 3 lub 4 dysk przeznaczony na kopie.

Druga najważniejsza,
To coś co zastąpi mi funkcjonalność jaką daje mi dotychczas Windows czyli kopiowania woluminów w tle (Shadow Copy Service), która daje końcowemu użytkownikowi możliwość odzyskania swoich przypadkowo usuniętych czy nadpisanych danych które są na serwerze. Dział to prosto, fajnie i przyjemnie.
Pytanie jest, takie jak to jest rozwiązane w NAS-ach, i czy przeciętny użytkownik np. taka pani Basia z sekretariatu, będzie potrafiła sobie SAMA przywrócić wersję pliku z przed dwóch dni, czy trzeba będzie wołać ***8222;informatyka***8221;.

Dziękuje,
za odpowiedzi.



Sylwester
sylb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online