Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.11.2013, 16:53   #124
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie zwalaj wszystkiego na ekran, to tylko ułamek poboru mocy przez urządzenie.
Ekran to element urządzenia, które generuje największy pobór energii. Jeżeli ma jeszcze bardzo dużą rozdzielczość to zużycie to jest jeszcze większe, ponieważ procesor GPU musi przerobić więcej pikseli. Widać to szczególnie w grach na wysokich rozdziałkach.

Cytat:
Zgadzam się, ale naprawdę wierzysz że 4 rdzenie Krait 400 @ 2.2Ghz mogą brać podobną ilość energii co 2 rdzenie u Apple @1.3Ghz przy tym samym procesie technologicznym? Mam spore wątpliwości.
One pobierają pewnie więcej jak pracują wszystkie na pełną trąbkę. To właśnie chciałem napisać. Taki N5 ma i więcej rdzeni i większy ekran co oznacza większą baterię. Gdyby iPhone miał FullHD i prwie 5" ekran to aby utrzymać obecny poziom pracy na jednym ładowaniu też musiałby mieć pojemniejsze ogniwo.

Cytat:
Skoro tak, to powiedz mi dlaczego Note 3 ma baterię 3200mAh. Tylko nie mów że ekran
Właśnie m. in. dlatego. Poza tym jest duży i tam takie ogniwo wejdzie bez pogrubiania urządzenia.

Cytat:
Poza tym syntetyczna wydajność to jedno, ale każde dziecko wie, że lepiej mieć mniej szybszych rdzeni niż wiele słabszych. Na A7 każdy nawet nie wielowątkowy kod zasuwa tak jakby go napędzały dwa Krait400@2Ghz.
Przy wygłaszaniu takich tez fajnie oprzeć się o wiarygodne źródło.


Pisząc o smartfonach chciałem napisać, że długi czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku tabletów, czy notebooków od Apple to żadna magia. Po prostu ładują tam często słabsze podzespoły, które mają zmniejszone taktowanie + dwa razy więcej ogniw.
W przypadku smartfonów już tak nie można i widać, że Apple jest gorsze pod tym względem od konkurencji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post