Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.11.2013, 19:33   #175
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Zalezy co masz na mysli. Na Linuxa nie ma iTunes i z tego co wiem nie ma w pelni dzialajacego odpowiednika. iTunes jest z kolei na Windows i nie ma problemow z synchornizacja. Problem lezy w glowie
No tak, mi iTunes nie bardzo odpowiada, mam swoją organizację plików.
Jestem informatykiem, plik jest dla mnie naturalny. "Film", "Zdjęcie" - nie.
Abstrakcja przyjęta przez Apple jest ciekawa, jednak dla mnie ukrywa przede mną po prostu za dużo. Problem leży w głowie
Ale problemem jest też, że nie mam wyboru. W końcu to urządzenie powinno się dostosować do mnie jak wygodny fotel, a nie na odwrót Dupka kanciata mi się nie zrobi
Cytat:
Wypowiedziec sie moge, bo sam zaczynalem od iPhone jako jedynego urzadzenia i zycie bylo ciezkie
W sumie krótka i wyczerpująca odpowiedz
Cytat:
DLatego zamiast zrezygnowac z iPhone'a zrezygnowalem z PC - to naturalna konsekwencja wyboru tego, co jest dla mnie najlepsze.
Zgadzam się. Ja bym zrobił tak samo. I w sumie zrobiłem.
Cytat:
To wynika z ceny - Androida laduje sie do najtanszych pasci na ktorych on po prostu nie dziala - trzeba to otwarcie powiedziec. Android dziala na Google NEXUS i to moge smialo powiedziec, bo mialem w rece.
No widzisz, ja nie spotkałem takiego urządzenia, żebym mógł powiedzieć, że działa 100% dobrze (a myślę że Android 4.2.2 na 4x Cortex A9 1.6Ghz + 2GB RAM powinien fruwać). Działa poprawnie, ale nie fruwa.
Nie fruwa też - i nigdy nie fruwał - na topowych słuchawkach producentów takich jak Samsung czy HTC.
To wina systemu, a nie hardware. Android szybko ewoluuje, ale to jest jeszcze bardzo wczesne stadium. Moim zdaniem wprowadzono go na rynek o parę lat za wcześnie.
Technicznie iOS moim zdaniem ma przewagę, choć coraz mniejszą. Ale gdyby go otworzyć mógłby zjeść Androida.

Penetracja Androida nie wynika tylko z ceny, choć z pewnością z tego najbardziej. Nie mniej ważny jest fakt, że iOS nie jest licencjonowany.
Na pewno miałby większy udział ,gdyby słuchawki robiło jeszcze 2-3 wybranych producentów (oczywiście nie ma mowy o lowendach)

Ale faktem jest też, że Android daje użytkownikom największy wybór.
Nie narzuca sposobu myślenia czy rozwiązań (poza tym, że generalnie musisz korzystać z konta Google albo będziesz cierpieć nie mniej niż posiadacz iPhona bez iTunes).
Sam tego doświadczyłeś z Apple - musiałeś zrezygnować z PC właśnie z braku możliwości wyboru.
np dla mnie ta polityka Apple to zdecydowanie największa wada.

Przykładowo ja przechodząc na Linuksa też napotkałem (i do tej pory napotykam) na problemy. Ale to nie wina Linuksa, oni robią wszystko żeby to zniwelować - to wina reszty.
Jeżeli MS Office 2013 nie potrafi odczytać poprawnie dokumentu w standardzie ISO obowiązującym w całej UE i Polsce - ale wszyscy takiego Office używają - ja jestem bezradny.
Jeżeli nikt nie potrafi przeczytać moich dysków na EXT4, choć format jest otwarty i znany od lat - też nic nie zrobie. Ale środowisko Open Source staje na głowie, żeby przynajmniej Linuks - wbrew Microsoftowi - czytał NTFS.

W Apple to jest dokładnie w drugą stronę niż w Linuksie - bariery tworzone są przez Apple a inni mają być niekompatybilni. I to mnie zraża.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 25.11.2013 o godz. 19:57
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post