Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.12.2013, 08:03   #258
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Widzę, że i Sobrus do końca nie zrozumiał. W tej całej plotce chodziło o to że Cannonical zabroni dostępu do binarek pakietów a nie pakietów jako takich.
Ale na jedno wyjdzie - brak możliwości pobierania oprogramowania i aktualizacji z ich serwerów, a tego jeszcze w świecie Linuksowym nie było.
Cytat:
Dziwne, że takie plotki rodzą się w obozie który podobno ma być lepszy... Jak kradli kase z Banshee to było ok tak?
A o tym nie słyszałem, przeczytam sobie
Cytat:
Dlaczego zawsze w dyskusji używasz takich ekstremalnych sformułowań, które nie odzwierciedlają tego co chcesz przekazać?
To że jedna dystrybucja bazuje na innej to coś normalnego i pozytywnego. Chciałbyś aby Cannonical stworzyło zupełnie nową dystrybucję, która by miała całkowicie niezgodny system pakietów?
Nie chodzi o tylko system pakietów, przecież początkowo ubuntu było tylko przemalowanym debianem. Do wersji bodajże 9 bazował na Debian Sid.
Stworzenie nowego systemu pakietów nie jest w sumie złym pomysłem - ja na przykład apt-geta nie lubie.
Cytat:
Zauważyłem że w zależności od sytuacji albo jesteś za tworzeniem czegoś od nowa, albo za kontynuowaniem prac istniejącego projektu.
Np. drugą zasadę wyznajesz w przypadku Mir a pierwszą gdy przychodzi do stworzenia systemu od nowa.
No tak, bo różne sytuacje wymagają różnego podejścia. Mir jest moim zdaniem całkowicie zbędny i wprowadza niepotrzebną segmentację w obrębie Linuksa. To może być spory problem np. wyjdzie program na Ubuntu która nie pójdzie na Debianie, bo tam nie ma Mir.

Natomiast jestem bardzo za tym, aby firmy (zwłaszcza komercyjne nastawione na $$$) nie tłukły setek pseudo otwartych systemów bazujących na linuksie, z których każdy chce pokazać że wcale nie jest Linuksem (bo linuks jest trudny itepe), wziąć co najlepsze i nie dać nic, tylko wreszcie zrobiły coś nowego.

Cytat:
Moim zdaniem dystrybucje linuksa powinny standaryzować pewne rzeczy aby się do siebie zbliżać a nie oddalać. Ba taką zasadę powinniśmy do wszystkiego przylepiać.
Protokół do wymiany wiadomości w czasie rzeczywistym - XMPP, standard zapisu dokumentów ODF, PDF itd.
Oczywiście że tak, i te rzeczy powinny być wymienialne między dystrybucjami. Mir taki być może nie będzie i to nie jest krok w dobrą stronę.

Cytat:
Moim zdaniem Cannonical próbuje stworzyć dystrybucję dla każđego opartą na jądrze Linux - to o czym zawsze marzył Linus - aby systemy na nim oparte zdominowały rynek desktopowy.
Natomiast moim zdaniem nie chodzi o ideę popularyzacji wolnego oprogramowania i Linuksa, raczej o zarabianie wielocyfrowych $$$ i to najbardziej odróżnia Ubuntu od reszty.
Cytat:
Oczywiście samo Cannonical nie jest idealne i popełniło wiele błędów. Jednak dziwicie im się? Wiele rzeczy, które próbują zmienić trafia na beton konserwatystów, którzy woleli by siedzieć w eopce konsoli.
Dla mnie takie Unity, GNOME3 to krok w dobrą stronę aby dystrybucje linuksa zainteresowały każdego. Ubuntu instalujesz i używasz - od tak.
Jest wiele dystrybucji które instalujesz i używasz, Ubuntu nie jest żadnym wyjątkiem. Dla mnie postęp jest wtedy kiedy coś ulepszasz, a nie psujesz.
G3, Unity i Windows 8 to nie postęp, to zmiana targetu. Są tworzone by ułatwić pracę nowym użytkownikom ale kosztem tych bardziej zaawansowanych.
Jeżeli następca Chevroleta Corvette będzie traktorem - starzy fani marki też będą protestować.
Konsola jest nieodłącznym elementem Unixa i wiele rzeczy robi się z niej dużo szybciej i wygodniej. Jesteś pewien że ukrywanie jej to postęp? Bo moim zdaniem tylko moda.

Bardzo sie cieszę że jest takie GNOME3 i pewnym osobom bym je zainstalował. Tylko dlaczego jego twórcy posłali jednocześnie GNOME2 do piachu? To już nie jest tak fajnie.
Próbowałem LXDE, XFCE, Cinnamon, Gnome3, KDE, Openbox, Unity i nie wiem co jeszcze i wciąż wracam do GNOME2 bo po prostu według mnie jest najlepszy.
I nie rozumiem dlaczego w myśl postępu ktoś wyciągnął mu wtyczkę z kontaktu.

Wracając jeszcze na chwilę te nowe pulpity nie są absolutnie pulpitami "dla każdego". Czy ktoś zna firmę gdzie poinstalowano Windows 8 z interfejsem kafelkowym? Nie, bo pracować się na tym nie da.
Dla każdego to był Windows XP.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 13.12.2013 o godz. 08:51
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post