Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.12.2013, 05:25   #46
jarek1234
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.09.2012
Posty: 27
jarek1234 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wróciłem po emu

Czy jest wersja PAL albo można coś z plikiem emu zrobić aby chodził w PAL?

Teraz jest tak, że w POPStarter Rev.12:
emu: NTSC-J
bios: np. SCPH-7502_European_7500_PAL
gra: PAL

To obraz jest NTSC. Nawet jak wymuszę GSM PAL 50Hz to mam wrażenie, że dzieje się coś takiego:

Gra PAL jest uruchamiana przez emulator do 60fps w NTSC-J? (NTSC). Czyli już na wstępie gra przystosowana do 50 klatek jest emulowana w 60. Następnie obraz jest wymuszony przez GSM na 50Hz, i 50fps przez co "końcówki" dźwięku trzeszczą a sama gra chodzi dziwnie wolniej coś jak by uruchomić grę PS2 NTSC przez GSM PAL i gra traci faktycznie wtedy te 10fps a muzyka z obrazem nie jest zsynchronizowana (najlepiej to widać w Tekkenie 5 NTSC 60Hz gdzie uruchamiając grę Tekken 3 60Hz w obrazie wymuszonym przez GSM PAL, gra ma takie opóźnienie jak by była PAL a do tego dźwięk wyprzedza animację w intro).

[w skrócie gra PAL: 50fps > emu robi ją w 60fps > gsm gubi jej sztuczne 10fps więcej (których nie powinna mieć) > gra chodzi w 60do50fps efekt taki, że nadal w 60fps ale widzimy jedynie 50fps przez co jest dziwnie wolniej tzn. nienaturalnie i są trzaski dźwięku]

[w skrócie przydało by się emu POPStarter Rev.12 PAL lub ewentualnie opcja w GSM aby gra leciała w 60fps w 50Hz (super szybko ntsc w obrazie pal) może jakieś wyłączenie v-sync?]

Czy da się jakoś zrobić optymalne ustawienia dla obrazu PAL w tym emu? Kiedyś mi się udało Jack&Dexter 1 puścić w PALu w 60fps (gra chodziła szybko jak ntsc ale w obrazie 50Hz PAL - stąd mam wrażenie, że obcinanie gier do 50fps w PALu to jakaś ściema devów).

Jaki BIOS jest w POPStarter Rev.12? I jaki jest najlepszy dla tej wersji? Czytałem w tym temacie o biosie z PSP 6.60FW ale ja potrzebuje pliku "BIOS.BIN" ktoś wie gdzie go znajdę?

No i ogólnie jakie są najlepsze ustawienia i czy savy można potem wgrać na kartę PS1 i jak? (chodzi mi o to czy warto przechodzić gry na tym emulatorze, czyli czy z savami można potem cokolwiek zrobić i czym?).

PS. Zastanawiam się w jakich ustawieniach obrazu ten emulator odpala? Z moich testów wymuszania w GSM na szybko wynika:
PAL 50 to nie jest (gra chodzi wolniej z trzaskami ale za to na pełnym ekranie)
NTSC 60 to nie jest (obraz gry wtedy jest w środku zgnieciony)

Oryginalny obraz jest wyraźnie bardziej prze liniowany. Coś jak NTSC-NI w GSM 0.23x

Ostatnio zmieniany przez jarek1234 : 22.12.2013 o godz. 06:29
jarek1234 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online