Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.01.2014, 20:40   #1
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jakość BD-R - dyskusja.

Jako, że zakupiłem nagrywarkę BD-R, zapoznałem się z tematem jakości wypalanych płyt. Jakie było moje rozczarowanie, odnośnie poglądów panujących na naszym forum oraz w recenzjach cdrinfo.pl, dotyczących jakości wypalonych płyt.

Moje ustalenia, a info zamieszczone na forum:

Błędy LDC - średnie 13 i tu się zgadzam z wszystkimi.

Błędy BIS - @slawekj podaje max 15, forumowy tester również podaje tą samą wartość "Równie doskonałe parametry są jakości zapisu, gdyż poziom błędów jest grubo poniżej dopuszczalnych wartości, określających nagranie wzorowej jakości (średni LDC < 13 i max. BIS < 15), w innym akapicie napisał:
Cytat:
Podczas testów jakości płtyty sprawdzane są wartości parametrów LDC i BIS. Aby uznać płytę za dobrze nagraną, wartość średnia dla LDC powinna być niższa od 13, a wartość maksymalna dla BIS nie powinna przekraczać 8.
, a ja, wg info twórcy programu ODC (patrz help), średnia powinna wynosić do 15!
Żeby nie było nie domówień, moje źródło:
On a good disc the average LDC should stay below 13 and BIS should stay below 15, according to the author of the software.
Odnośnie prędkości skanowania, to jakiś masochizm proponowanie, aby skanować 2x, default to 4x:
Cytat:
As we previously mentioned, the software we used was the Opti Drive Control v1.21 by Erik Deppe and the reader was a LiteOn DH-4O1S vCP56 BD-ROM drive. The measuring speed was set at 4X.
Wszytkie tuzy testów, jak @vroom, @ jadburner itd., testują płyty BD-R 4x - 8x, uznająć prędkość default-ową jako 4x
źródło

Ostatnia kwestia - jitter, gdzie jest podana wartość 13% średnia jako graniczna dla dobrze wypalonej płyty!?
http://forum.cdrinfo.pl/f107/liteon-...ml#post1238315

Nie jestem nieomylny, ale w powyższych kwestiach proszę o wiarygodne źródła.

Ostatnio zmieniany przez melag : 04.01.2014 o godz. 20:49
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online