Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.01.2014, 07:29   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,280
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na początek trzeba zaznaczyć że błędy i ich poziom i interpretacja inaczej niż w przypadku CD i DVD (np Yellow Book,Red Book) nie jest oficjalnie
nigdzie znormalizowana i nigdzie nie istnieje oficjalny wzorzec .
Wszystkie ustalenia co do błędów BD są wynikiem doświadczeń ,prób i błędów producentów napędów ,prasy i portali tematycznych
jak i również twórców programów do testowania jak i samych userów.

Np. w teście KomputerŚwiata wysypują błędy RSER nikomu nie znane i nie wiadomo na czym testowane a norma jitter dla BD wynosi 6,5%
gdzie portal odnosi się do norm BD oczywiście bez źródła.
http://www.komputerswiat.pl/media/11...swiat-2010.pdf

Więc ja nie mogę się odnieść jakie błędy mogą być a jedynie jakie się uważa powszechnie że mogą być .
Również ja przyjmuję że LDC średnie to maksimum 13 a BIS nie może przekroczyć maksymalnie 15 .
To samo dotyczy prędkości z jaką testujemy -wstawiony przez Ciebie cytat znaczy tylko tyle że testerzy portalu CDRInfo.com
ustawili prędkość x4 do testu i nic więcej.
To że tuzy @vroom, @ jadburner itd testują z przekładnią x4 x6 x8 nic nie znaczy-wiele razy tłumaczyli się że czas dla przetestowania
jednej płyty na 5-8 napędach BD byłby masakrą przy przekładni x2 zupełnie ich rozumiem (np BD-50 x 1,5h x8 napędów)
Ponadto argumentują że prędkość x8 jest najbardziej zbliżona do prędkości odczytu w sprzęcie BD.
Ja się zupełnie nie zgadzam z ich tokiem myślenia ponieważ przy przekładni x8 korekcja IHBS jest zmuszona pracować najwydajniej
i jak również z największą tolerancją i rozrzutem błędów przez co wynik jest najmniej dokładny ponieważ wynik błędów w IHBS dostajemy
zawsze po korekcji błędów.Sprzęt stacjonarny nie ma mechanizmu korekcji
co zupełnie dyskwalifikuje maksymalne wykorzystanie mechanizmu korekcji w teście.
Stąd też moje zdanie to najmniejsza prędkość stała dla odczytu całej płyty możliwa do ustawienia -najmniejszy i najdokładniejszy
wpływ korekcji na wynik i jednakowy poziom korekcji dla całego odczytu -czyli u mnie na IHBS 212 jest to przekładnia x2.
Moje porównanie test tych samych testowanych płyt x2 i x8-zwłaszcza poziom Jitter pokazuje jak pracuje korekcja w IHBS
LG BH16NS40/WH16NS40/BH16NS48

Również poziom błędów jitter jest wzięty z kapelusza (średnie 13%)-trzeba pamiętać że przekładnia x4 w DVD a BD x4 to prawie trzykrotna różnica w
prędkości zapisu a przy wyższych prędkościach zapisu nigdy nie spotkałem się żeby udało się uzyskać niskie rezultaty jitter -za to
widziałem płyty z jiterrem 20~~30% które bez problemów w stacjonarkach się odtwarzały.
Więc w tej kwestii tak naprawdę nie wiem jaka wartość jest prawidłowa dla BD -przyjmuję że im mniej tym lepiej.

Co do samych testów to według mnie testy płyt BD są najmniej wiarygodne -mamy tylko jeden typ napędu testowego Lite-on IHBS i jego OEM-y
Jeżeli porównasz sobie np testy @jadburner na 6-8 napędach tej samej płyty zobaczysz jak wielkie różnice występują w odczytach błędów na
poszczególnych napędach a nawet tych samych (dwa IHBS112) a różnice czasami sięgają 100% i więcej dla parametrów LCD,BIS i jitter.
Zresztą nie trzeba daleko szukać -odczyt tej samej płyty na moim napędzie daje często zupełnie inne wyniki za każdym razem
więc nasze testy należy traktować bardziej poglądowo i propagandowo.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 05.01.2014 o godz. 07:33
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post