Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.01.2014, 08:23   #4
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Jest dokładnie tak jak napisałem....
LDC średnie max 13 a BIS max 15 ( nie średnia), to wynika z dalszej części analizy blędów i kolorów w zależności od ich wielkości.
No właśnie, że nie jest tak jak napisałeś.
Chodzi o średnie błędy LDC i BIS, a nie max BIS. Zobacz tabelkę podsumowującą testy >>KLIK<<

Rozumiem, że ponad trzy lata życia w błędnym przekonaniu może boleć.

@czary2mary
Kwestia szybkości skanowania, a argument z parametrem jitter, jakoś do mnie nie przemawia.
Defaultowo ten parametr w ODC jest ustawiony na 4x (skan jitter) i stąd również można wnioskować, że standardowa prędkość skanowania płyt BD-R to 4x.

Przebiłem się przez cały temat o iHBS na myce.com, czytałem również Twoje posty, między innymi dostałeś o to taką odpowiedź od niejakiego @cvs:
Cytat:
scanning BluRay discs at 2x is too low and not only that it takes longer but it skews the results in the wrong direction (they appear to be better than they really are, as scanning at such low speeds is much less challenging for the drive). That makes it difficult to compare your scans to other people's scans. The 'default' scanning speed for BluRay discs is 4x. Personally, since I'm a bit more picky and I prefer to raise the bar a bit higher than that, and since my scanning drive is quite a good reader too, I scan my BluRays at 6x. If the more challenging 6x scan speed still gives a good result, then I have a higher degree of confidence in that media and of course I save quite a bit of time in the process, since I normally tend to scan almost every disc I burn.
Argument o korekcji błędów, też jest naciągany...

Koledzy, nie zrozumcie mnie opacznie, to nie jest żaden atak, tylko próba wyjaśnienia kwestii interpretacji wyników.

Dla mnie, na dzisiaj wygląd to tak:
LDC - średnie 13 (wg info zawartym w help-ie ODC)
BIS - średnie 15 (jak wyżej)
Jitter - tu brak wiarygodnych źródeł, podana wartość przez @slawkaj (średnio 13%), jest wyssana z palca.
Dla własnej interpretacji, podkreślam własnej, pozostaję przy max 12%, tak jak jest to dla płyt CD/DVD.
Prędkość skanowania - defaultowo 4x

melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post