Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.01.2014, 09:41   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez melag Podgląd Wiadomości

@czary2mary
Kwestia szybkości skanowania, a argument z parametrem jitter, jakoś do mnie nie przemawia.
Defaultowo ten parametr w ODC jest ustawiony na 4x (skan jitter) i stąd również można wnioskować, że standardowa prędkość skanowania płyt BD-R to 4x.

Przebiłem się przez cały temat o iHBS na myce.com, czytałem również Twoje posty, między innymi dostałeś o to taką odpowiedź od niejakiego @cvs:


Argument o korekcji błędów, też jest naciągany...

Koledzy, nie zrozumcie mnie opacznie, to nie jest żaden atak, tylko próba wyjaśnienia kwestii interpretacji wyników.

Dla mnie, na dzisiaj wygląd to tak:
LDC - średnie 13 (wg info zawartym w help-ie ODC)
BIS - średnie 15 (jak wyżej)
Jitter - tu brak wiarygodnych źródeł, podana wartość przez @slawkaj (średnio 13%), jest wyssana z palca.
Dla własnej interpretacji, podkreślam własnej, pozostaję przy max 12%, tak jak jest to dla płyt CD/DVD.
Prędkość skanowania - defaultowo 4x

Rozumiem że możesz mieć inne zdanie ale osobiście wolałbym żebyś podawał argumenty dlaczego argument z parametrem jitter
do Ciebie nie przemawia i o korekcji błędów jest naciągany.Jakie są twoje argumenty właśnie na takie ustawienia i interpretacje poza
suchym stwierdzeniem Twoich preferencji.
Bo tak naprawdę nie mam co Tobie odpowiedzieć -napisałem jak ja uważam na podstawie mojego doświadczenia i mojej wiedzy bo
innej możliwości na dziś nie ma i pewnie już nie będzie bo Lite-on podobno już nie pracuje nad nowymi napędami BD ,Sony przestało
pracować nad standardem BD i zamknęło dział optyczny stąd też raczej wątpliwe żeby powstała jakoś norma błędów i testów dla BD.

Co do @cvs z Myce to zadał mi pytanie a nie jest to cześć odpowiedzi którą zacytowałeś zresztą na które dostał odpowiedź meteorytyczną z
ze scanami na którą on ani nikt inny nie odpowiedział co chyba mówi samo za siebie.
Wybacz ale trudno poważnie traktować kogoś kto twierdzi że szybsze testowanie i wyniki przy
takich prędkościach świadczą o tym że jest pewien jakości swych wypałów i działania płyt.
Rozbierz sobie jakikolwiek napęd komputerowy BD i stacjonarny player i porównaj optykę -wtedy będziesz wiedział stąd się biorą
problemy z odczytem płyt BD -R,BD-R DL a zwłaszcza RE na stacjonarnych odtwarzaczach pomijając już fakt braku mechanizmu korekcji.

Już to zaznaczyłem to jest tylko moje zdanie i dlaczego tak uważam i jego nie zmienię na pewno dlatego że gdzieś ktoś inaczej testuje .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 05.01.2014 o godz. 09:45
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post