Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.01.2014, 08:49   #26
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Jak widać nie ma prostej zależności.
Pozostaje przy prędkości testowania 2x.
Odczytuję to tak, dla 2x i 4x wyniki są praktycznie porównywalne, a dla 8x już mocno odbiegają od tych dla 2 i 4x.
Dla tego mogę testować 4x, natomiast przy takim wyniku dla 8x, schodzę z prędkością skanu niżej i sprawdzam czy wynik się poprawia.

Podsumowując dyskusję na temat prędkości skanowania, bo do tego parametru macie najwięcej obiekcji:

- Jak podał @slawekj na homepage.nifty.com skanują 2x. Również, jak dotąd na naszym forum standardem było 2x.
- Na cdrinfo.com skanują 4x.
- Na myce.com skanują 2x - 8x.

Dodatkowo: generalnie (nie zawsze), wraz ze wzrostem prędkości skanowania, rosną błędy LDC, BIS oraz jitter.

Wniosek:
- Możemy skanować płyty BD-R prędkością 2x - 8x (przy skanie wyższą prędkością niż 2x i negatywnym wyniku, zmniejszamy prędkość skanowania i powtarzamy test).

Tyle ode mnie w temacie prędkości skanowania płyt BD-R.


W weekend przejrzałem kilkadziesiąt jak nie kilkaset skanów, różnych płyt BD-R.
Na żadnym skanie średni parametr BIS nie jest większy od średniego parametru LDC, co jest logiczne, jeśli błędy LDC i BIS, mają być odniesione do błedów PIE i PIF płyt DVD, czy C1 i C2 płyt CD.
Należy zatem poniższe zdanie z instrukcji ODC 1.70:
-manual.png
interpretować jako LDC średnie 13, natomiast BIS jako maksymalny 15.
Co za tym idzie interpretacja @slawkaj i @czary2mary wydaje się być poprawna i ja do niej się przychylam, jednocześnie zwracając kolegom honor.

Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi od supportu ODC, ale wygląda na to, że chłopcy z cdrinfo.com, popełnili gruby błąd w opisie:
-bis.png

Ostatnio zmieniany przez melag : 15.02.2015 o godz. 21:09
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post