Dyskusja: Windows 8
Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.04.2014, 13:44   #1034
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Lubię z Tobą dyskutować, więc proszę, nie odbieraj tego jako napaść, ale jako "przyczynek" w dyskusji

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Moje doświadczenia z telefonem Windows Phome sa jak najbardziej pozytywne.
to podziel się wrażeniami, bo ja będę wkrótce zmieniać telefon i wcale nie jestem przekonany, czy akurat WP jest właściwym wyborem. Mam tu wybór między dżumą, a cholerą (albo WP, albo Andek).
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
W klasycznym desktopie robisz ALT+TAB albo ALT+F4 i wracasz do edytora tekstu.
I teraz - przygotuj się na wstrząs! Kombinacja ALT+TAB również działa! I to dokładnie tak samo!
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Mysz jest tu zbędna, ponieważ zarówno do edytora jak i kalkulatora używasz klawiatury.
Tutaj - mała poprawka. To zdanie powinno brzmieć: "Mysz jest DLA MNIE tu zbędna, ponieważ zarówno do edytora jak i kalkulatora JA używam klawiatury". To jest oczywiście żart. też używam klawiatury.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Co więcej podczas obliczeń może się zdarzyć (nie tylko programistom i hakierom) potrzeba zerkania na pisany dokument w celu pobrania danych do obliczeń. Można posiłkować się kartką albo lepiej dobrą pamięcią ale fajnie jeżeli kalkulator nie zajmie całego ekranu.
Tu jest moment konsternacji bo - jak dotąd - nigdy nie widziałem pełnoekranowego kalkulatora. jeśli takie są, to trzeba być - excusez moi - kretynem, żeby czegoś takiego używać.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie, ale bardzo jestem ciekaw jak to działa - proszę więc o filmik. Oczywiście w metro, bo że w Windowsach zwykych taka sztuka jest to wiem mniej więcej od czasu WfW 3.11
I tutaj mnie zaskoczyłeś - znaczy, chcesz filmik odpalany z interfesu Metro? Ale czym to się będzie różnić od filmiku odpalanego z klasycznego desktopu? I po co z Metro, jeśli go nie używasz?
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Reszty posta nie chce mi się komentować, bo chyba nie zrozumiałeś.
Szkoda - ja jestem człowiek prosty, na Linuxach nie uczony i trzeba mi wyjasnić łopatologicznie, wtedy zrozumiem.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
I w czym ten pogodowy kafelek jest lepszy od ikonki w trayu albo od deskleta na pulpicie?
1. Odpalam system i bez klikania i uruchamiania czegokolwiek mam informację, której potrzebuję
2. Informacja jest aktualizaowna w czasie, kiedy robię coś innego - bez mojej ingerencji, a jeśli mi się to nie podoba, to wyłączam to 2 kliknięciami.
Nie muszę klikać na pasku zadań i uruchamiać ręcznie programu, ktory mi zaktualizuje informacje.
3. Dla kobiet - wersja pełnoekranowa jest ładniejsza ;-) Taki szowinistyczny i nieeurounijny żart ;-)

I jeszcze na koniec - wredne i podstępne pytanie: jesli nie Win 8/8.1/82 - to co?
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"

Ostatnio zmieniany przez Yossi : 07.04.2014 o godz. 14:19
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post