Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.04.2014, 17:55   #14
Domell1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2011
Posty: 36
Domell1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najszybszy sposób aby szybko i sprawnie przekodować do małego rozmiaru typu bd9 lub bd25 to bdrebuilder wybieramy w settings 2pass i ustawienia super high minus to taki że w zasadzie musi wszystko wyciągnąć czyli do mkv wyciąga film audio itd i trwa to długo, kolejne rozwiązanie to avchdcoder, plus tego programu jest taki że nie wyciąga program video do mkv jedynie audio sobie wyciąga
minus podobnie jak bdrebuilder na bd25 nie zawsze będziemy zadowoleni z jakości wynikowego filmu ponieważ max ustawienia dla obu programów to 2pass ME: Range tylko 16 algorytym Multi hex a subpixele max 9 klatki kluczowe chyba do 4 ustawia tak jak i standard bd
najlepszym w moim odczuciu wyborem jest tandiem megui x64 + avisynth MT x64 dlatego że mogę tam ustawić takie jakie mi odpowiadają parametry, przed kodowanie cąłości mogę np 10sek sobie sprawdzić na ustawienia takich a nie innych czy mi pasują i jestem ograniczony w zasadzie tylko standardem bluray lub avchd
jeszcze się nie spotkałem by np bd25 mi nie ruszyła na max ustawieniach megui i obraz jest zawsze miodzio (wymieniłem niedawno odtwarzacz bluray i każdą przekodowaną płytkę rusza)
w megui ustawiam ME: Range 64 (na tv powyżej 40 calach różnica z 16 na 64 jest zauważalna), subpixel na 11 preset ustawiam bluray jeśli bd25 lub avchd dla bd9 i do tego mogę dorzucić filtry typu debanding jeśli są nam potrzebne wynikowy plik potem wrzucam do nie zastąpionego tsmuxera i finito
pozdrawiam

pozdrawiam
Domell1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post