Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.03.2003, 19:14   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Re: Glośny dysk twardy - jak go wyciszyc?

Cytat:
Ormianin napisa***322;(a)
Wiec tam mam sobie dysk WD 7200 obr/min 8 Mb cache, fajny dysk, bardzo dobra wydajnosc, ale wysokie obroty powoduja ze dysk wydaje z siebie odglos odrzutowca, w ciagu dnia mozna to jakos przebolec... ale pracujac w nocy tesknota za cisza wzrasta... mam w obudowie 2 takie dyski wiec mozna dostac *******ca w porze wieczornej, slysze tylko szzzsssiiiiiiii! Ktos probowal wyciszac dyski? Jak to zrobic tak aby sie nie przegrzaly...
jesli kiedys bede kupowac dysk nie bede zwracac uwagi juz tylko na wydajnosc ale na cisze pracy

pozdrawiam
a wiesz, ze glosnosc to byl wlasnie powod, dla ktorego nie kupilem tego dysku i zdecydowalem sie na Maxtora.

Ale wyciszyc dysk na pewno sie da. Jak juz pewnie zauwazyles, to nie dysk sam w sobie wydaje halasy tylko drgajaca obudowa. Sprobuj miedzy dysk, a obudowe wcisnac jakies kawalki gabki (chociaz nie polecalbym bo dyski calkiem ladnie sie grzeja) lub tez tak, jak ja swego czasu zrobilem, kawalek korka (np ucietej korkowej tapety). Powinno pomoc.

Ja w kazdym razie troche sie zdziwilem, kiedy pewnego razu wymontowalem dysk i polozylem na stercie ksiazek (tez wdawal sie w bardzo glosne dyskusje z obudowa, co postanowilem zmienic). Wlaczylem komputer i zaczalem sie zastanawiac, co sie stalo, ze dysk nie dziala. On jednak dzialal, tylko, ze po prostu byl calkowicie nieslyszalny. Wtedy sie uspokoilem, bo juz zaczalem podejrzewac, ze kupilem glosny szajs. Na szczescie nie
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post