Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.04.2014, 17:37   #1
DevilMayCry
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.04.2014
Posty: 14
DevilMayCry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PS2 + Modbo760 - czarny ekran po wlutowaniu

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Dotarłem tutaj w związku z problemem dotyczącym mojej konsoli oraz jej przeróbki.

Posiadam konsole PS2 Slim SCPH 90004 8D z płytą główną GH-071-32. Jest to jedna z nowszych wersji. Chciałem ją przerobić, na początku pomyślałem o przerobieniu karty pamięci, lecz ten sposób podobno w takowych nie działa. Wybór jednogłośnie padł na modchip - Modbo 760. Kupiłem owy chip oraz znalazłem schemat pod płytę GH-071-42 (podaje w załączniku), użyłem go ponieważ nie znalazłem nigdzie w internecie schematu pod GH-071-32. Punkty "mniej więcej" się zgadzały, tzn. były może troszkę przesunięte względem schematu. Zabrałem się za lutowanie przy użyciu porządnej stacji lutowniczej z bardzo cienkim grotem. Użyłem cienkich kabli "kynar" o bardzo małym przekroju lutując wszystkie punkty tak jak na schemacie. Po złożeniu konsoli w całość i podłączeniu do TV nie ma nic, problem wygląda następująco - sygnał jest, lecz nie ma ani obrazu, ani dźwięku (jest po prostu black screen, chociaż że sygnał jest). Po podłączeniu powinno chyba pokazać się logo modbo oraz wejście do menu (u mnie nie ma nic). Dodam, że jest to moje drugie podejście do tego (z lepszym sprzętem). Wydaje mi się, że wlutowałem wszystkie połączenia poprawnie. Za pierwszym razem użyłem zwykłej lutownicy i efekt był taki sam. Jednak po odlutowaniu układu wszystko działało poprawnie. Aktualnie płyta leży z wlutowanym układem, póki co go nie rozlutowuje - wykluczając tym samym, że punkty są źle zlutowane. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, być może pierwszy start chip'a odbywa się w jakiś "szamański sposób" - coś trzeba kliknąć, podłączając pada? A może użyłem złego schematu, może coś siadło na konsolce?

Pozdrawiam oraz proszę o pomoc!
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
PS2 + Modbo760 - czarny ekran po wlutowaniu-v19-gh-071-42.jpg  
DevilMayCry jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online