Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.05.2014, 10:56   #365
jakubd
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika jakubd
 
Data rejestracji: 27.07.2011
Posty: 67
jakubd zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Jakub, w prasie i gazetach się tym nie przejmują, po to się to kupuje/czyta.
Ale jak tam chcesz, Twoja strona- dla mnie to wada, że musiałbym się z komentarzy dowiadywać.
Pokaż mi gazetę papierową, w której napisane jest, że można wpisywać tylko połowę kodu - tak wprost
Ja natomiast piszę artykuł o tym, czym jest reCAPTCHA i w nim będzie sugestia na ten temat.

Cytat:
Na tym forum nadużywa się systemy zabezpieczeń poprzez opisywanie/rady jak je kopiować na swój użytek, to też Ci się nie podoba?
Oczywiście kopiowanie swojego kupionego oryginału. Z tym internetem jest identyczna sytuacja.
Ja nie mam nic na przeciwko. Ale moja strona nie zajmuje się tym tematem Osobny blog można stworzyć na ten temat, ale sprawa jest mocno obsługiwana przez inne portale i blogi, więc nie będę się tym po prostu zajmował.
Według mnie nie jest to także porównywalna sytuacja:
1. W przypadku reCAPTCHA byłoby to wprost namawianie do nadużywania usługi, która może zacząć się dodatkowo bronić i utrudnić życie wszystkim użytkownikom Aero2 - co z resztą obserwujemy.
2. W przypadku opisywania metod kopiowania oprogramowania z zabezpieczeniami namawiamy potencjalnie użytkowników do łamania prawa, a w niektórych krajach (Niemcy, USA - patrz DMCA) nawet opisywanie metod omijających DRM jest łamaniem prawa.
jakubd jest offline   Odpowiedz cytując ten post