Dyskusja: Poszukiwany NAS
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.06.2014, 13:37   #16
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ynsiwy
Podepnę się pod temat bo nie ma potrzeby zakładać nowego.
Ja dla odmiany szukam taniego serwera NAS który ma służyć właściwie tylko do obsługi protokołu torrent. Widziałem ze na serwisach aukcyjnych popularne są serwery firmy Zyxel.
Nie orientuje się w ogóle w temacie, a moje jedyne wymagania to minimum 500gb pojemności.
Dla takich potrzeb nie ma sensu kupować NASa za ~450zł...
Oczywiście będzie on działał znacznie lepiej niż Malina, która w sambie daje max 7-8MB/s i jest raczej urządzeniem budżetowym.

Jeżeli zastanawiasz się między Raspberry PI a Banana PI to brałbym Banana PI - mocniejsze podzespoły za niewiele mniejszą kwotę - 29$

U siebie mam Raspberry PI i takie usługi jak samba, ftp, dlna czy torrent chodzą bez problemu.
Zużycie prądu jest również mniejsze - u maliny to max 4W, natomiast w tym Zyxleu to max 16W.

Cytat:
Napisany przez MAX
Sam musisz odpowiedziec sobie na pytanie czy chcesz podpiac i kombinowac czy podpiac i uzywac...
Po zainstalowaniu i wstępnej konfiguracji usług (np. samba to kwestia wpisania udziałów w pliku tekstowym), rtorrent podobnie wszystko działa bez obsługowo.


Dodatkowo Raspberry PI/Banana PI jest rozszerzalny.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online