Dyskusja: Poszukiwany NAS
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.06.2014, 14:42   #18
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Jak doliczysz dysk 3,5" w obudowie, to malinka wcale mniej nie będzie ciągnęła. Albo niezauważalnie.
Specjalnie podałem zużycie samych urządzeń bez dysków. Jak i tu i tu dodasz dyski to stosunek dalej będzie taki sam.

Cytat:
Jak dla mnie to do zastosowań NASowych nie ma co kombinować - NAS wygrywa. Może być najtańszy. Ewentualnie, jak ktoś już ma i tak chodzący router z USB mogący być machiną do torrentów czy ftp to może do niego dopiąć dysk. Do serwowania plików już się raczej nie nada, bo prędkość będzie żenująca.
Przy Banana PI może być już ciekawie. 1Gb internet, SATA.

Cytat:
A PI ma sens gdy jego podstawowym zastosowaniem jest odtwarzanie multimediów - to dorzucić inne funkcje jest logiczne.
Nie prawda. RPI to niskobudżetowy serwer, który może robić jako media center. U mnie jedna z usług to serwer DLNA. Mam też printserwer, scanserwer, ftp, samba, torrent, demon kopii zapasowej BackuPC...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post