Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.06.2014, 22:42   #1
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post mały NAS do domu ( konretne wymagania )

Witam Wszystkich,

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna NAS-a do użytku domowego i prosiłbym o pomoc w trafnym wyborze.

Szczegóły.
  • NAS będzie wykorzystywany jako archiwum do przechowywania rodzinnych zdjęć i filmów HD
  • Po wyliczeniu posiadanego materiału i ile jeszcze zamierzam zarchiwizować wyszło, że potrzebuje 2TB dysk
  • raz wrzucony materiał nie zamierzam zmieniać więc zdecydowanie przeważać będzie odczyt niż zapis.
  • ok 50% materiału który wrzucę na dysk będzie jego jedyną kopią wiec zdroworozsądkowo pewnie potrzebowałbym jakiś backup ( ale o tym za chwilę)
  • urządzenie będzie w całości komunikować się przez WIFI .Urządzenia w sieci 2.4ghz/5ghz 300mbps
  • zamierzam korzystać z 3 typów urządzeń: telewizor DLNA / urządzenie z androidem / urządzenie z windows
  • nie przewiduje więcej niż max 2 urządzenia jednocześnie korzystające z zasobów.
  • urządzenie powinno być ciche a wręcz bezgłośne ponieważ jedynym miejscem możliwym dla niego do podłączenia będzie sypialnia.
  • wyliczyłem że codziennie urządzenie będzie pracowało ok 3h-4h nie więcej. Zależy mi na tym aby mógł on przechodzić w stan spoczynku
    z bardzo niskim poborem mocy (idealnie 5W)
  • musi posiadać dostępu z zewnętrznej sieci (CLOUD) + dostęp do jakieś aplikacji pod androidem
  • szybkość odczytu urządzenia powinna być wystarczająca dla strumieniowania HD. Posiadam router asus wrt-65u i po podłączeniu dysku usb3 odczyt w sieci wifi jest na poziomie ok 11MB/s i nie jest wystarczające do płynnego odtwarzacza DLNA.
W nawiązaniu do backupy rozważam dwu-dyskowy NAS , ale myślę że skoro nie zamierzam backupowac 100% dysku może w moim przypadku wystarczyłby 1 dyskowy NAS 2TB + podłączony dysk 1TB/2TB usb3 do cyklicznego asynchronicznego backupu konkretnych folderów ?


No i najważniejsze budżet. W obecnej chwili max który jestem wstanie przeznaczyć to 800zł (z dyskami)

Przeglądając oferty zastanawiałem się nad czymś takim jak WD myCloud choć skrajne opinie o nim krążą. Pytanie czy w tej kwocie da się coś rozsądnego stworzyć w nawiązaniu do wyżej wymienionych punktów ?
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online