Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.06.2014, 00:11   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Generalnie dla mnie to mógłby być nawet rossbery pi ale tego będą używać różne osoby z różną wiedzą informatyczną. Dlatego musi być rozwiązaniem dedykowanym: podłączam działa i jest wsparcie gwarancyjne.
Raspberry PI to raz. Dwa do używania - dostęp do zawartości RPI nie jest wymagana wiedza informatyczna.

Jeżeli te co wskazałem są też za drogie to polecam zastosować Banana PI (mocniejsza wersja RPI - ma SATA, 1Gb ethernet)

konfiguracja np. demona DLNA (minidlna) to kwestia dodania tylu linijek ile katalogów potrzebujesz udostępnić:

Cytat:
# Muzyka
media_dir=A,/mnt/dysk/Muzyka/atb_contact
media_dir=A,/mnt/dysk/Muzyka/atb_sunset_beach_dj_session_2
Wyżej masz przykład moich płytek. Oryginalne Audio CD zripowane do flaka. Bez problemu mój TV odtwarza to po DLNA.

Podobnie się konfiguruje SMB/SAMBA/CIFS. Przy FTP jest więcej roboty (demon vsftpd).
Na takim czymś można postawić chmurkę w postaci ownCloud - dostęp z zewnątrz. Aplikacja na Androida płatna jest za 3zł.

Jeżeli chciałbyś kopię zapasową to można wykorzystać protokół rsync. Pod tą samą nazwą jest jego implementacja - aka program lub np. skorzystać z BackupPC, który potrafi backupować zdalne hosty po rsyncu. W przypadku Windowsa nie da rady pewnie plików systemowych, ale większość folderów tak. W przypadku zrootowanego tel z Androidem nie będize przeszkód aby zrobić pełną kopię

W razie czego pytaj.


@Max ten WD(2x2TB) jest za ~1110zł w komputroniku... Czy on ma od razu dysk?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 25.06.2014 o godz. 00:14
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post