Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.06.2014, 13:32   #10
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@Andy Dzięki za opis. Tak Raspbeery PI - mój błąd. OwnCloud swoją drogą bardzo dobre rozwiązanie używamy u nas w firmie. Ogólnie w przyszłości Raspberry/Banana PI tak, ale na razie szukam jednak jakiegoś rozwiązania "wypakowuje-podłączam-działa" i ma gwarancje. Zresztą jak ma stać w sypialni to niech to wygląda.

@Wawelski nie pamiętam już za bardzo konkretnych transferów i nie mogę sprawdzić (na wyjedzie ) . Z tego co kojarzę po podpięciu do routera, to było chyba po wifi koło 5MB write i 6-7 read(z max 11). Z przenoszeniem plików na zmapowany dysk to jeszcze jakoś szło ale DLNA było niestabilne - rwało po pewnym czasie i sam router było mocno obciążony.

Myślę że generalnie dałoby się to z optymalizować na tyle aby to w miarę sensownie działało. Kwestia braku czasu i tego że i tak przymierzam się do zakupu nowego dużego dysku. I równie dobrze można już kupić NAS-a, skoro i tak do tego się to sprowadza.

No, ale pewnie się z tobą zgodzę w temacie przechowywania "back-upu" w innej lokalizacji.

Panowie, bazując na budżecie i radach myślę, że zdecyduje się w końcu na WD MY personal Cloud 2 TB (~500zł) + zewnętrzny dysk USB3 WD/Seagate 2TB (~300zł). Przemawia do mnie opis @MaX i to że ten model ma funkcje wybiórczej synchronizacji danych na dysk zewnętrzny po USB lub po sieci. A ja nie potrzebuje robić zawsze 100% kopi dysku, a tylko tych informacji których nie będzie dało się uzyskać.


Jeżeli jest jeszcze coś podobnego do rozważenia (jeszcze zerkam na seagate central) to chętnie rozważę, a jeżeli moja propozycja jest sensowna (wd cloud faktycznie byłby dobrym wyborem) to prosiłbym o zamknięcie tematu.
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post