Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.08.2014, 20:44   #1
become
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.08.2014
Posty: 4
become w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SSD + HDD / Problem z uruchomieniem systemu na laptopie

Hej. Jakiś czas temu zakupiłem dysk SSD. Postanowiłem dodać go jako drugi do swojego laptopa samsung RF 711.
Na dysku HDD 500 GB mialem zainstalowany windows standardowo.
Wsadziłem dysk SSD i po konfiguracji w biosie udało mi się zainstalować na nim system Windows 7.
Ciekawe było to że podczas startu systemu pojawiało się menu który z dwóch systemu Windows 7 chce wybrać. jeden odpalał ten z dysku HDD, drugi ten z SSD.
Po wielu miesiącach przytrafiła mi się awaria gniazda zasilania. Laptop poszedł do naprawy.
Po powrocie okazało się że są problemy z uruchomieniem windowsa tak na HDD jak i SSD.
Po kilku nie udanych próbach z windows recovery postanowiłem że zainstaluję na SSD windowsa od nowa.
Wyciągnąłem HDD i rozpocząłem instalację. Sformatowałem dysk i zainstalowałem W7.
Wszystko działa OK.
Problem pojawia się po podpięciu HDD. Pojawia się okienko ładowania Windowsa i czarny ekran z informacją ze Rescue Windows się nie powiodło i możliwość uruchomienia Normalnie lub z diagnozą. Nie ma znaczenia co wybiorę bo system się restartuje i znowu pojawia się ten ekran.
Pomyślałem - pewnie BIOS startuje z HDD więc wszedłem i sprawdziłem że faktycznie. HDD wskoczył na początek. Ustawiłem żeby jako pierwszy uruchamiał się system z SSD.
Restart i dupa. Znowu to samo.
Wypinam HDD - restart i system ładuje się ok.

Wypinam SSD iwkładam tylko HDD. Pojawia się dokładnie ten błąd powyżej.
Myślę sobie co jest kurna. Podłączam SSD i HDD. Ustawiam żeby rozruch jako pierwzy szedł z SSD i dupa. Tak jakby cały czas rozruch szedł z dysku HDD i pomijał moje ustawienia z bootowania.

Szukam w biosie i widzę taki myk

Boot override:
Windows Boot Manager
LITEON SDD
Hitachi HDD

Co to jest WIndows Boot Manager i jakim cudem po podłączeniu SSD i HDD startuje z HDD pomimo tego że w Boot propietes jako pierwszy mam ustawiony SSD.

Teraz mam sytuację taką że musiałem wyciągnąć HDD i podpiąć go jako dysk zewnętrzny.
Co zrobić żeby zawsze odpalał się na początku SSD zgodnie z ustawieniami z kolejności bootowania ?

Ostatnio zmieniany przez become : 10.08.2014 o godz. 20:49
become jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online