Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.08.2014, 14:59   #11
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Jesli bedziesz uzywal go rowniez w zastosowaniach biznesowych to przestrzegam przed LibreOffice. Ta namiastka pakietu biurowego zawsze rozsypuje DOCXy sprawiajac ze odechciewa sie jakichkolwiek projektow z ludzmi go uzywajacymi do czasu gdy nie kupia normalnego MS Office.
Używam i nie mam problemu. Oczywiście moje dokumenty nie mają bardzo skomplikowanej struktury.
Faktycznie w przeszłości miałem jednak problemy z docx. LO cały czas się zmienia i współpraca z plikami MS Office jest coraz lepsza.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
@Kogoro
Raczej tak. Ja słucham nieraz z sentymentu modułów, czasem trafi się jakiś album w *.tta albo innym egzotyku i co, miałbym szukać konwertera? Łatwiej od razu odpalić, dlatego boli mnie to w tych odtwarzaczach.

Smplayera nie znam, zbadam. Ostatnio wpadł mi w oko domyślny player w KDE5, który wygląda świetnie, trochę jak XBMC.

Podaj jakiś przykład tych "małych, dużych, prostych". Fajnie jakby wszystkie wersje EXIF odczytywały.
Niestety nie mam takiego pliku, ale *.tta powinno grać w Amaroku (według wikipedii).

Do podstawowych, ale nieco poszerzonych informacji, wystarczy Dolphin (podaje np. jakim aparatem było wykonane zdjęcie, itd.) Nie podaje jednak wszystkiego. "Wszystko" można za to uzyskać przy pomocy standardowej przeglądarki obrazów dla KDE Gwenview (u mnie w domyślnym użyciu). Można nawet edytować EXIF. Podaje GPS, ale nie ma cudownego przycisku, który otworzyłby mapę. Ku temu są na szczęście inne możliwości, czyli wtyczki w Firefoxie.

Dalej jest Showfoto i Digikam.


Edytor muzyki - oczywiście Audacity - czyli nic nie musisz zmieniać.
Edytor wideo - Avidemux

Kadu i Pidgin ubogie?
Gadugadu (aplikacja) jest już także na pingwinka, ale nie mam zamiaru instalować, bo mi kadu w zupełności wystarczy.
__________________
Pozdrawiam

Kogoro Akechi
Kogoro jest offline   Odpowiedz cytując ten post