Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.10.2014, 19:15   #8
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
U mnie po DLNA odtwarza i wyczytuje równie szybko jak z dysku podpiętego bezpośrednio pod SmartTV.

Zainteresuj się rozwiązaniem:
PC <-> kabel cat 6 <-> Router ze wsparciem dla streaming'u HD <-> TV z funkcją Smart

Kabel cat 5 nie podejdzie, wiem coś o tym, mała wydajność da się odczuć, jak chcesz prędkość sieci 1 Gb/s, a na cat 5 osiągniesz tylko 100 Mb/s

Na PC uruchomiony serwer DLNA np. Serviio lub jakiś inny <- mi akurat serviio najbardziej odpowiadał, ale PS3 Media Server też daje radę

Ewentualnie w późniejszym czasie rozbudowa o serwer NAS, ale to już dużo droższa zabawa.

Przy takim rozwiązaniu nie musisz bawić się w kopiowanie filmów, oglądasz na TV bezpośrednio z PC lub NAS, zero problemów, nawet z dużymi plikami, jak i formatami nie wspieranymi przez twój TV

Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania:
Jak masz zewnętrzny dysk, wrzucasz na niego filmy, i podpinasz bezpośrednio pod router, w tedy nie potrzebujesz mieć włączonego PC

Sprawdzane, nawet przy plikach 60 GB <- tak udało się dorwać takową wersję

Minusy takiego rozwiązania:
  • Konieczność zainwestowania w router który wspiera streaming HD, oraz posiada swich 1 Gb/s
  • Konieczność zainwestowania w kable cat 6 lub w karty WiFi najlepiej w standardzie ac, ale od biedy n też wystarczy
  • Konieczność zainwestowania w korytka, by jakoś to wyglądało <- chyba że nie przeszkadza ci kabel leżący na podłodze
  • Konieczność konfiguracji
  • Cena
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 11.10.2014 o godz. 19:23
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post