Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.10.2014, 19:45   #9
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
U mnie po DLNA odtwarza i wyczytuje równie szybko jak z dysku podpiętego bezpośrednio pod SmartTV.

Zainteresuj się rozwiązaniem:
PC <-> kabel cat 6 <-> Router ze wsparciem dla streaming'u HD <-> TV z funkcją Smart

Kabel cat 5 nie podejdzie, wiem coś o tym, mała wydajność da się odczuć, jak chcesz prędkość sieci 1 Gb/s, a na cat 5 osiągniesz tylko 100 Mb/s

Na PC uruchomiony serwer DLNA np. Serviio lub jakiś inny <- mi akurat serviio najbardziej odpowiadał, ale PS3 Media Server też daje radę

Ewentualnie w późniejszym czasie rozbudowa o serwer NAS, ale to już dużo droższa zabawa.

Przy takim rozwiązaniu nie musisz bawić się w kopiowanie filmów, oglądasz na TV bezpośrednio z PC lub NAS, zero problemów, nawet z dużymi plikami, jak i formatami nie wspieranymi przez twój TV

Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania:
Jak masz zewnętrzny dysk, wrzucasz na niego filmy, i podpinasz bezpośrednio pod router, w tedy nie potrzebujesz mieć włączonego PC

Sprawdzane, nawet przy plikach 60 GB <- tak udało się dorwać takową wersję

Minusy takiego rozwiązania:
  • Konieczność zainwestowania w router który wspiera streaming HD, oraz posiada swich 1 Gb/s
  • Konieczność zainwestowania w kable cat 6 lub w karty WiFi najlepiej w standardzie ac, ale od biedy n też wystarczy
  • Konieczność zainwestowania w korytka, by jakoś to wyglądało <- chyba że nie przeszkadza ci kabel leżący na podłodze
  • Konieczność konfiguracji
  • Cena
tylko problem mam plazme panasonica viera model z przed 5 lat i Nie posiada funkcji SMART, obraz ma jeszcze bardzo dobry szkoda wyrzucać

myślałem że to jest prostrze nie znam się na sieciach wcale dla mnie to kosmos, jak mam tak kombinować to kupie taki switch na USB przynajmniej odpadnie przekładanie kabli.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-1.jpg  
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post