Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.10.2014, 11:27   #13
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Co do samsung link tylko tak piszą, ja mam TV Samsunga, telefon pentagrama i z samsung link działa bez problemu (udostępnianie bezpośrednio z komórki), w prawdzie zrezygnowałem z ich aplikacji na rzecz serviio co nie zmienia faktu że testowałem i działało też na samsung link.

Co do zakupów zależy jaki masz budżet. Jeśli chodzi o router ja mam Netgear WNDR4500v2 + kable CAT 6 (wcześniej miałem CAT 5 i nie działało z taką prędkością jaką chciałem), ale można wybrać inny router tańszy + wgrać alternatywny soft i wyjdzie taniej.

Co do drugiego rozwiązania:
Napisałem wyżej jak to skonfigurować:

Na jednym urządzeniu (czytaj PC) wpisujesz:
IP. 192.168.1.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

Drugie urządzenie:
IP: 192.168.1.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1

Dodatkowo można włączyć udostępnianie internetu. Na PC instalujesz Samsung link lub inny serwer DLNA np. Serviio, albo PS3 Media Server

Konfiguracja serwera DLNA sprowadza się do jego instalacji, i podania udostępnionych katalogów, ewentualnie sposobu prezentacji udostępnionych materiałów i włączenia obsługi napisów lub transkodowania

EDIT

Serviio w wersji PRO (płatnej) ma funkcję oglądania udostępnionych zasobów po sieci internet, po 14 dniach z wersji PRO mamy wersję darmową, bez tej funkcji, ale w pełni funkcjonalną
Wogóle to mam jakoś dziwnie swój internet skonfigurowany robił to gość z dialogu i trochę się motał są jak by dwie sieci jedna sieć publiczna / połączenie szerokopasmowe / internet / i drugie sieć niezydentyfikowana / brak dostępu do sieci i tam są te opcje ja na dodanym obrazku.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-capture_10122014_121459.jpg  
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post