Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.10.2014, 08:52   #8
Pro100wPysk
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.10.2014
Posty: 2
Pro100wPysk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z Samsung SH-S223

Witam, posiadam nagrywarkę DVD Samsung SH-S223 na wejście SATA i spory problem.
Wcześniej miałem system Vista i wtedy zaczęły się dziać takie cuda. Początkowo napęd przestał czytać płyty, wyskakiwał komunikat żeby włożyć płytę. Później zaczął się otwierać nie wiadomo z jakiej przyczyny i zamykać próbując czytać płytę której nie włożyłem nawet, więc żeby mieć spokój odłączyłem go całkiem, myślałem, że to przez to, że nie był używany bo przez 4 lata może z dwa razy go użyłem. Teraz posiadam siódemkę zainstalowaną z pena no i potrzebuję napęd, lecz po podłączeniu go cały czas się otwiera przy starcie systemu, jakieś 3 razy się otworzy i zamknie i w końcu zostaje otwarty. Włożyłem więc płytę i zamknąłem, lecz po zamknięciu tak dziwnie jak by piszczy próbując płytę czytać czy coś i po 3 sek się otwiera.

Zrobiłem mu wymianę biosa ze strony producenta do nagrywarki typu SH-S233Q bo tak podał mi program nero ...coś tam... i dzieje się to samo. Ten program nero sam do końca nie wie co i jak bo do sprawdzenia nagrywarka musi być zamknięta a ona się otwiera cały czas. Rozebrałem też napęd i wszystko wygląda normalnie. Raczej się nie uszkodził bo cały czas był w kąpie tylko kable miał odpięte.

Co tu zrobić Problem w tym, że na nagrywarce pisze SH-S223 bez niczego w nero SH-S223Q a na necie w biosach SH-S223 ma serial ATA a moja ma SATA
Pro100wPysk jest offline   Odpowiedz cytując ten post