Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.10.2014, 00:28   #34
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Porty masz close bo nie masz przekierowanych portów, a tak po za tym, jesteś pewny, że masz zewnętrzne IP (zazwyczaj za to jest dopłata - a IP może być wewnętrzne, zewnętrzne, stałe, dynamiczne - dynamiczne oznacza zmienne i wcale zewnętrzne być nie musi np. mając stałe IP możemy mieć to IP zewnętrzne lub wewnętrzne -> do tego takie IP może być mapowane na IP zewnętrzne), bo jak nie masz, to przekierowanie ci nic nie da

Przykład IP:

IP Zewnętrzne -> mapowanie na IP wewnętrzne operatora -> Router -> IP Kompa zrobione przekierowanie na IP wewnętrzne operatora, a z zewnątrz widzą IP zewnętrzne, a przekierowanie na IP operatora -> trochę to zagmatwane co

Co do nbox, usługi sieciowe są lipne w tym, no ale jak będziesz miał router to sobie go podłączysz w końcu <- zawsze to kolejne urządzenie do kolekcji
ja mam właśnie w teście połączenia w utorrent port jest zamknięty wciąż możesz pobierać, moje łącze tak jest pokazane na stronie dvdseed DYNAMIC-78-8-227-194.SSP.DIALOG.NET.PL po każdym restarcie sieci jest inne IP.

to mi napisali z netii:
W odpowiedzi na Pana wiadomość uprzejmie informuję, że modem Corecess, z którego Pan korzysta, nie blokuje portów, jest on w trybie bridge. Proszę o informację, czy za modemem ma Pan jeszcze podłączony dodatkowy router, czy bezpośrednio do modemu jest podłączony tylko komputer. Jeżeli jest dodatkowy router, wtedy przekierowanie portów proszę wykonać na tym urządzeniu w ustawieniach FireWalla. Jeżeli jednak podłączony jest tylko komputer do modemu i ma Pan zainstalowany program antywirusowy z FireWallem, to porty może Pan przekierować lub odblokować w konfiguracji tego programu.

nic to nie dało ja zupełnie wyłączałem i systemowy i w kasperkim fire wall i nic.

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 15.10.2014 o godz. 00:35
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post