Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.11.2014, 13:34   #1
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kamera przemysłowa - podłączenie bez rejestratora

Mam na zakładzie jedną kamerę Samsunga (nigdy nie sprawdzałem modelu, w razie czego w poniedziałek mogę; coś podobnego jak ta, tylko obrotowa), która obecnie nie jest podłączona do rejestratora i z racji odległości i ukształtowania terenu (w razie chęci podłączenia bezprzewodowego) byłoby to trudne. Można by ją przenieść, ale w tym miejscu kamera jest bardzo przydatna i chciałbym ją w nim pozostawić.

Nie zajmowałem się nigdy szerzej monitoringiem (poza - podłącz według instrukcji), a zastanawia mnie jedna rzecz. Czy jest możliwe podłączenie takiej kamery podobnie jak amatorskiej kamery IP, czyli bezpośrednio do routera, bez pośrednictwa rejestratora? Do routera mam stosunkowo blisko, ok. 30 metrów.

O ile mnie pamięć nie myli, od każdej z tych kamer wychodzą sobie dwie żyły najzwyklejszej skrętki; nie mam pojęcia, czy z tej może jeszcze jakieś dodatkowe od sterowania, ze względu na to, że jest obrotowa. Do sprawdzenia. Standardowo idą do konwertera, a ten z kolei do rejestratora obraz prowadzi już zwykłymi analogowymi kabelkami. Istnieją takie konwertery, czy innego rodzaju wichajstery, które pozwolą mi pominąć tę drogę i udostępnić obraz prosto do sieci?

Jeśli takie rozwiązanie istnieje, ale będzie droższe niż kupno nowej zewnętrznej kamery IP, którą trzeba tylko podpiąć do routera i już można się łączyć przez aplikację, smartfona i co się tylko chce, to mocno się zastanowię nad taką kamerą, ale pamiętam dobrze, że te modele za 200-300 zł mają beznadziejną jakość obrazu, a w nocy w ogóle można zapomnieć o jakości (plac jest oświetlony, ale w tym miejscu trochę po macoszemu).
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online