Dyskusja: sdcard VS ext_card
Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2014, 01:03   #5
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Co za idiota wymyślił, aby wydzieloną partycję z NAND MMC montować jako sdcard? Spotykam się tym już któryś kolejny raz i kolejny raz mnie to wnerwia. Przez to zamiast przenosić aplikacje na rzeczywistą kartę SD przenosi na partycję dla użytkownika w telefonie z telefonu (spoko logika ), a sama karta nie tylko nie jest widziana przez większość programów, ale nawet Android nie potrafi nic z niej wczytać.

Przy okazji, czemu przenosząc aplikację na kartę nie przenoszą się też jej ustawienia? I czemu samemu przenosząc te ustawienia jedne aplikacje je widzą, a inne nie?

Czemu na Androidzie za co człowiek się nie weźmie to bałagan? </flame off>
Odświeżę dziadka.

U mnie też mnie to irytowało - nie tyle posiadanie "wewnętrznej" karty pamięci co fakt, że ta pamięć była jako "primary". Po przewertowaniu XDA-Davelopers znalazłem 2 rozwiązania: Na moim Samsungu mogłem sobie zmienić dowolnie rozmiar partycji sdcard (na koszt np system czy data) jak również zamienić ją miejscem z ext_sdcard (czyli w skrócie zewnętrzna karta była widziana jako "sdcard" i dzięki temu była główną zewnętrzną pamięcią).
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post