Dyskusja: sdcard VS ext_card
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.11.2014, 23:23   #8
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez szczuru Podgląd Wiadomości
Odświeżę dziadka.

U mnie też mnie to irytowało - nie tyle posiadanie "wewnętrznej" karty pamięci co fakt, że ta pamięć była jako "primary". Po przewertowaniu XDA-Davelopers znalazłem 2 rozwiązania: Na moim Samsungu mogłem sobie zmienić dowolnie rozmiar partycji sdcard (na koszt np system czy data) jak również zamienić ją miejscem z ext_sdcard (czyli w skrócie zewnętrzna karta była widziana jako "sdcard" i dzięki temu była główną zewnętrzną pamięcią).
Nigdy nie widziałem potrzeby rootowania telefonu przy moim sposobie użytkowania, gdzie co prawda robię sporo więcej niż tylko dzwonię i piszę (Skype dla rozmów zagranicznych, TV do zdalnego dostępu do firmy, aplikacja do podglądu monitoringu tamże), ale wszystko to można bez rozszerzonego dostępu. Dopiero Twój post mnie natchnął

Nigdy nie wpadło mi do głowy, że wystarczy root do zamiany "wewnętrznej karty pamięci" z kartą SD. Tego akurat - miejsca do instalowania aplikacji - notorycznie mi brakowało. A tu 10 minut i problemu nie ma, wielkie dzięki

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Jak? ;]
Jak się okazało, prosto i szybko:

1. Zainstalowałem Kingo ROOT na kompie, włączyłem tryb debugowania USB w telefonie, podłączyłem go do PC i w zasadzie klikając jeden przycisk po pięciu minutach miałem zrootowany telefon (to tak, jakbyś jeszcze roota nie miał).
2. Otworzyłem ES3 (imho jeden z najlepszych exploratorów plików na Andka) i w opcjach włączyłem Root Explorer.
3. Jak się potem okazało, to było jeszcze za mało, więc stuknąłem w Root Explorer i wybrałem "Zamontuj R/W". Następnie nadałem ES3 prawa zapisu plików w folderze /system.
4. We wzmiankowanym folderze edytowałem plik vold.fstab zmieniając w nim:

#dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host dev_mount sdcard /mnt/sdcard 16 /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host dev_mount ext_card /mnt/ext_card auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host

na:

#dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host dev_mount sdcard /mnt/ext_card 16 /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host dev_mount ext_card /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host

Następnie uruchomiłem ponownie telefon i wszystko działa idealnie

Będę jeszcze musiał poprzenosić aplikacje z tej wewnętrznej pamięci. Apki są o dziwo uruchamiane, ale w opcjach systemowych "Pamięć" system nie widzi tej przestrzeni jako zajętą. W zasadzie to w ogóle jej nie widzi - miejsce jest pokazane, ale nie jest uwzględnione ani jako zapisane przez aplikacje, ani wolne:

sdcard VS ext_card-screenshot_2014-11-22-00-21-14.png

To jest jednak banał Mimo wszystko system jakoś aplikacje potrafi sobie odnaleźć, więc będzie je też potrafił przenieść. A wszystkie nowe instalują się już tam, gdzie trzeba; nawet ten screenshot u góry zapisał się już na zewnętrznej karcie
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post