Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.12.2014, 17:00   #568
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Wiesz, ale taka prawda jest. Problemy jakie przede mną stanęły po przejściu na Linuksa kosztowały mnie wiele godzin poszukiwań i dokształcania się.
Hmm czy kiedy zaczynałeś przygodę z Windows, to wszystko wiedziałeś od razu? Ile czasu spędziłeś na poznaniu go? No właśnie. Tego nie liczysz.
Zawsze jest tak, że zmieniając jedną filozofię na drugą musisz się dokształcić. Jeżeli na co dzień programujesz w PHP i chcesz zacząć klepać coś*w Javie to od razu zaczniesz to robić? NIE. Najpierw musisz doczytać, zrobić proste rzeczy i z czasem dopiero zaczynasz klepać jak komornik w drzwi.

Cytat:
a to niespełnione zależności, a to ubogie substytuty programów. Ja sobie poradziłem bo to jestem ja (dowartościowuję się ), ale przed Kowalskim, który ani nie potrafi korzystać z np. for internetowych, nikt w jego rodzinie nie używa Linuksa żeby mu pomóc, ani sam nawet nie potrafi opisać problemu - dla niego będzie to mur całkowicie nie do przebicia.
Nikt nigdy nie mówił, że linuks jest bez wad (Linux jako dystrybucja). Każdy system ma swoje plusy i minusy.
Cytat:
Ja sobie poradziłem bo to jestem ja (dowartościowuję się ), ale przed Kowalskim, który ani nie potrafi korzystać z np. for internetowych, nikt w jego rodzinie nie używa Linuksa żeby mu pomóc, ani sam nawet nie potrafi opisać problemu - dla niego będzie to mur całkowicie nie do przebicia.
Hmmm mam odmienne zdanie. Co raz słyszę głosy, że np. Android jest taki skomplikowany a 10 letni chłopak bez problemu obsługuje smartfon/tablet z nim. Podobnie ma się sprawa z osobami które na nie są na bieżąco w technologiach...

Z linuksem jest podobnie. Jeżeli takiemu Kowalskiemu podrzucisz Ubuntu to uwierz mi w 80% będzie zadowolony.
Cytat:
M@X nie jest osobą techniczną, ale i nie musi.
Tak samo nie musi być idiotą*ale jest. Jak to mawiają fani naturalnej antykoncepcji - cóż*począć?
Cytat:
Teraz pomyśl ile czasu musiałby poświęcić tylko po to aby normalnie używać komputera.
Myślisz, że przesiadając się na swojego ajpla nic kompletnie nic się*nie musiał uczyć, nie musiał poświęcić choć sekundy na przestawienie się? Jeśli tak to LOOOL.

Cytat:
Nie interesuje go to i nie wiąże z tym swojej przyszłości, więc to będzie dla niego czysta strata czasu, który mógłby poświęcić na coś innego.
Dzisiaj nie musisz skończyć szkoły inf aby używać dystrybucji linuksa - te czasy dawno minęły.
Cytat:
Do mnie dopiero niedawno dotarło, że nie wszyscy ludzie na Ziemi musza być ajti speszialist, a Linux niestety tego wymaga bo ciągle są z nim problemy.
Przykro mi, że dowiedziałeś się o tym dopiero teraz Wiesz ja to zawsze wiedziałem. Jednak podstawę każdy powinien znać - w końcu dzisiejszy świat opiera się o komputery i ich nieznajomość to czysta głupota?

Cytat:
Napisany przez Sobrus
Niestety linux taki jest wczoraj było mega update w Manjaro.
2,7GB nowych danych, czyli praktycznie ponad 50% systemu do wymiany, 700MB do ściągniecia.

Update jak zwykle bezbolesne, wyrobiło się w pięć minut (ze ściągnięciem pakietów lol), ale jak zwykle w takich przypadkach musi być jakis fackup

Przestał się uruchamiać CUPS bo w wersji 2.0 cośtam się pozmieniało i trzeba było pogrzebać w konfiguracji systemd i przeinstalować drukarkę.

Mała rzecz, ale jednak podejrzewam że 99.9% populacji zrobiłoby reinstalkę. I zauważyło problem po paru dniach, gdy zechciałoby coś wydrukować.
Jak kiedyś pisałem, że Manjaro jest niestabilny to mi nie przyznałeś racji a teraz...

Tak to jest jak się*używa dystrybucji o ciągłym rozwoju - każda aktualizacja to ryzyko, że coś*się wywali. Dlatego nie polecam nikomu Debiana w testing/sid jak nie zna podstaw.
Dla ludzi którzy zaczynają przygodę jest Ubuntu - stabilne i gotowe do użycia po instalacji.

btw,
Znam osoby, które Windowsa reinstalują z bardziej błahych przyczyn.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post