Dyskusja: Plextor PX-760A\SA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.12.2014, 18:49   #86
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,290
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Leman39 Podgląd Wiadomości

Co do OPC, to wadliwa 716 którą odesłałem też miała tak, że jak w IMGburn wyłączyłem OPC to szło, ale nie potrafiło zakończyć płyty...

@czary2mary faktycznie, żałuję, że wyrzuciłem co najmniej dwie sztuki...
Pamiętam jak pierwszy raz ją czyściłem, to po otwarciu luzem leżał jakiś krążek czarny o promieniu około 1,2 cm, bez tego też paliła...
Wcześniej błędy kalibracji. Podobnie umarła moja Yamaha CRW F1E

U mnie na " iHAS B w remoncie" bez znaczenia czy włączone OPC czy nie ,czy CD-R -RW,czy DVD+-R \RW czy DVD DL błąd w zapisie cały czas z niewyróbką w czasie .
Komendy chipsetu są prawidłowe przy odczycie i zapisie , prawdopodobnie przy zapisie nie docierały wszystkie.
Podmieniłem płytę główną i problem zniknął \ale problem ma klient bo wartość części potrzebnych do remontu jego iHAS B przewyższa jego wartość więc prawdopodobnie skończy niestety jako magazyn części zamiennych

Ten krążek 1~2cm to prawdopodobnie cześć od stabilizacji płyty\może działać ale gorszy zapis i szybkie zużycie mechanizmu napędu i stabilizacji płyty\błąd kalibracji mógł się wiązać z drganiami płyty i brakiem możliwości
dobrania odpowiedniej mocy lasera .

Też wyrzuciłeś Yamaha F1 ? Laser jaki potrzeba to Samsung SOH-RW40 i też podobno ładnie się adoptował po wymianie albo śrubkami trzeba było pokręcić

Plextor PX-760A\SA-pickup.jpg
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post