Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.12.2014, 15:01   #1
layor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2014
Posty: 53
layor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Optymalny Bitrate Blu-Ray i DVD Kodek H.264 lub H.265

Witam. Na wielu forach i serwisach Nie potrafi nikt podać choćby w przybliżeniu optymalnego bitrate do konwersji Blu-Ray i DVD Na Mp4 kodekiem H.264 lub H.265. Są takie rozbieżności ,że nie można tego ugryźć z żadnej strony.
Przecież znane jest źródło /Blu-Ray,DVD/ Znany jest kodek i kontener.
Chodzi mi oczywiście o rozdzielczości 720p i 1080p.
Np.dla 1080p wahają się od 1000 do 20000 Kb/s. Ja rozumiem zmienność postrzegania oka ludzkiego.Przecież ustawienia optymalne dla kodeków znamy.Parametry źródła znamy.Parametry efektu końcowego znamy.Ograniczeniem jedynym jest waga filmu lub nie zawsze doskonały konwerter./nie piszę o wiedzy użytkownika/Czym jest podyktowana ta rozbieżność w ilości bitrate.Jeszcze problemem może być nie zawsze dostępny odbiornik /chodzi o rozdzielczość-ale załóżmy ,że jest to telewizor lub monitor jeszcze wczorajszej generacji 2K/Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podać bitrate do konwersji z Blu-Ray i DVD kodekiem H.264 /H.265-0.70H.264/do kontenera mp4. Chodzi mi o rozdzielczości 1080p i 720p.Tylko interesują mnie odpowiedzi poparte może nie naukowo /chociaż też może-wykresy/ale jakimś konkretnym doświadczeniem ,a nie subiektywnymi spostrzeżeniami.Informatyka jest nauką ścisłą i nie lubi gdybania. Wierzcie mi wszystko można ubrać w konkretne wymiary.Przepraszam za tak bezpośrednią i może zbyt obcesową prośbę.
Pozdrawiam
layor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online