Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.12.2014, 19:02   #8
layor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2014
Posty: 53
layor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skoro podawane są wartości minimalne i maksymalne czyli w/g logiki jest też średnia wartość mogąca uchodzić za optymalną. Co do przepustowości łącza to zgadzam się jest to tzw.wąskie gardło przepływu informacji. Co do wartości bitrate już 2 forumowiczów podało różne wartości.Widocznie do każdego filmu należy podchodzić indywidualnie.
Tylko dziwnym jest fakt ,że nie ma standartu. Nie wierzę,że w wytwórniach filmowych i w konkretnych firmach gdzie produkują płytki Blu-Ray czy DVD nie ma takiego standardu i do każdego filmu podchodzą jednostkowo ? Przecież to nie byłoby opłacalne. Oprócz tego nie wierzę ,żeby nie było standardu przy nagrywaniu płyty matki do powielania.Przecież muszą być założenia oglądalności przez jak największe spectrum użytkowników, czyli pewne ograniczenia co do bitrate kodeków i wszelkich ustawień.Nie każdy komputer czy urządzenie może potem odtworzyć spełniającą maksymalne standardy /znowu te słowo/jakości . Musi być też standard minimalny ze względu na opłacalność. Część użytkowników posiada przecież zabytkowe komputery np z pentium 2.Dlaczego o tym mówię, bo przecież te płytki są wykorzystywane potem też do konwersji. Reasumując odpowiednie ale nie optymalne bitrate dla 1080p to przedział między 6-15 Mb/s.
W takim razie czy istnieje taki program,który tę różnice bardzo zniweluje ?Chodzi o program oceniający obiektywnie i bazujący na konkretnych parametrach jakościowych.
Czym kierujecie się wybierając bitrate, oprócz optymalnych ustawień kodeka oczywiście. Przecież nie każdy posiada w danej chwili wyświetlacz np.50 cali. Poprawność wyświetlania i brak tzw. artefaktów możemy tylko subiektywnie zauważyć na dużych wyświetlaczach.Jak można nie oglądając wyniku przewidzieć bitrate.Chyba ,że każdy z Was ma kino domowe na całą ścianę i testuje filmy. Muszą być jakieś założenia. Mówię tylko o oglądaniu offline.Chyba ,że jest taki program co mówiłem wcześniej do oceny pliku wynikowego. Pozdrawiam. Przepraszam za te nękające pytania ,ale sam nie mogę dać sobie z tym rady.Chcę moją całą filmotekę umieścić na serwerze domowym.Jest tego ponad 1000szt.Uzbierało się tego.Oczywiście nie mogę przewidzieć na jakim wyświetlaczu będę to w przyszłości oglądał. Co do kodeku chciałbym przesiąść się z H.264 na H.265 bo to przyszłościowe.
layor jest offline   Odpowiedz cytując ten post