Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.03.2003, 16:24   #75
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak czytając ten topic nasuwa mi się pewnien wniosek:
tu nie chodzi o to że mod A chce wprowadzić ograniczenia B a mod C coś innego, tylko o coś bardzej szerokiego ...
o wolność wyboru /tak jest przynajmiej w moim przypadku i ja zawsze będę tak reagował na próby ograniczenia moich POTENCJALNYCH możliwości działania i jest to naprawdę bez znaczenia czy aby ja bedę z nich korzystał one są i już i tak ma być bo podobno jak to głosi pewien komunał człowiek rodzi się wolny i jest przeznaczony do wolności /
choć jak patrzę na to co się dzieje na forum to jestem zniesmaczony poziomem kultury / i tu modkowie mają rację/ ale takie próby ograniczanie są nieskuteczne bo jak ktoś się kultury nie nauczył w domu to restrykcje tu nic nie pomogą
trolli trzeba informować a nie zakazami niszczyc tę oazę
autocenzura jak już to Plemnik napisał jest najskuteczniejsza

maximum wolności i minimum zakazów to jest to

jednostka wie co wybrać by nie popaść w konflikt z otoczeniem w którym przebywa i zwykle ma dosyć jednoznacznie utrwalony kanon dobra i zła
BTW1 coś wydaj mi się ze rozmnożenie działów forum nie było najlepszym pomysłem jak na to teraz patrzę
BTW2 offtopic to offtopic i taki jak jest jest ok ale łąmiących zasady / jak np "admin" forum na kazdy temat trzeba pouczać i oświecac że jego działanie jest na tym forum naganne/
BTW3 przekleństwa były są i bedą i czasem idealnie oddają emocje piszacego bez nich język był by duużo uboższy ale przesada nie jest dobra cechą w tym wypadku tylko wygląda żenująco /piszac trzeba by szanować tych co to bedą czytali /
BTW4 aby coś zaczac zmieniać to trzeba zacząć zmieniać od siebie
czas by może wyciągnąć jakieś wnioski z tego całego topica i paru mu podobnych
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline