Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.12.2014, 22:29   #344
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez giancardi
Kurcze sumy kontrolne, a cóż to takiego? Jaki jest najprostszy program do tego?
Listę programów znajdziesz w linku, który podałem. Najprostszy? Hmmm na Debianie wpisuję cksfv -c plik lub * dla wszystkich plików w katalogu i mam gotowe.

Możesz zerknąć na rhash
http://sourceforge.net/projects/rhas...s/rhash/1.3.3/

SFV to plik w którym trzyma się sumy kontrolne. Suma kontrolna wyjaśniona poniżej:
Cytat:
Cykliczny kod nadmiarowy, inaczej: cykliczna kontrola nadmiarowa (ang.) Cyclic Redundancy Check, CRC ***8211; jest to system sum kontrolnych wykorzystywany do wykrywania przypadkowych błędów pojawiających się podczas przesyłania i magazynowania danych binarnych.
Cytat:
Metoda ta jest szeroko wykorzystywana do wykrywania błędów przypadkowych, powstających np. podczas transmisji danych cyfrowych przez łącza telekomunikacyjne. Nie nadaje się jednak do ochrony integralności danych w zastosowaniach kryptograficznych, ponieważ CRC nie chroni przed celowym sfałszowaniem, tzn. można tak zmodyfikować przesyłany ciąg bitów, aby dawał on poprawny wynik, mimo kontroli CRC. Jest to jednak algorytm wykrywania błędów lepszy od prostej sumy kontrolnej, gdzie wiele jednoczesnych błędów może nie zmienić jej wartości.
W rzeczywistych realizacjach CRC, wykorzystuje się najczęściej dzielnik CRC o długości 17 lub 33 bity, co daje odpowiednio: 16-bitowy lub 32-bitowy cykliczny kod nadmiarowy. CRC jest szeroko wykorzystywany w technice komputerowej, np. dodawany jest do danych każdego sektora dysku lub pakietu telekomunikacyjnego cyfrowej sieci telekomunikacyjnej, w celu ciągłego sprawdzania integralności danych.
Cytat:
Co do przeskanowania płytek pod kątem jakości zapisu to rozumiem, że są te screeny co wrzucacie tutaj? Ja widzę zielone słupki i nie mam pojęcia, kiedy jest ok, a kiedy nie.
Już nie pamiętam dokładnie gdzie ale było podane jakie wartości są uznawane zaraz po wypaleniu za dobre - poszukaj lub zapytaj
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 27.12.2014 o godz. 22:38
andy jest offline