Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.01.2015, 20:55   #49
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez numalek Podgląd Wiadomości
Kurde, brzmi trochę groźnie tym bardziej że napędy do testowania jakości płyt br są mało dostępne. Do wypalania mam póki co dostęp do Pioneer BDR-207.
Czy operacja crossflash jest odwracalna?
Teoretycznie tak \kilka razy z powodzeniem wgrywałem kopie prawidłowo zrobionego softu \ na początek wgrywamy firmware z poprzedniego modelu metodą unlocked flasher a następnie przywracamy kopię EEPROM za pomocą EEPROM Utility i wyłączamy off komputer . po ponownym włączeniu powinien być działający poprzedni model napędu.
Oczywiście trzeba pamiętać że wszystkie operacje wykonujemy pod kontrolerem SATA \najbezpieczniej pod 32bit systemem i pewnym zasilaniu np.ups. z wyłącznymi wszystkimi niepotrzebnymi programami i usługami .
Również uratowałem kilka trupów z wgranym źle zrobionym\zgranym firmware.
Napęd jest wtedy zimnym trupem i zabawa polega na wyczyszczeniu pod DOS poleceniem erase romu nagrywarki i wgraniu softu i zrobieniu jeszcze kilku rzeczy rożnymi programami \ sprzętami.

Na pewno cała operacja jest bardziej niebezpieczna jak crossflash modeli DVD LiteOn i dużo większym ryzyku i jak również przywrócenie do życia jest o wiele trudniejsze .Tak jak pisałem spotkałem się z padnięciem napędów w czasie flashu \nie wiem jaka również była tego przyczyna (soft\złe wykonanie \pomyłka czy złe dobranie softu,sterowniki SATA ,itd itp.)

Po prostu żeby była jasność nie jestem w stanie dać gwarancji na 100% że operacje się uda i jest bezpieczna.
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post