Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.01.2015, 17:41   #27
layor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2014
Posty: 53
layor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszelkie urządzenia fizyczne mają do siebie to ,że przy takim postępie kodeków szybko starzeją się moralnie. Trudno potem przechowywać stare czytniki tylko po to aby oglądać część filmów. Technologia informatyczna nie stoi w miejscu. Jesteś pewien,że za 5 lat będą produkować czytniki Blu-Ray ? Natomiast pliki mają to do siebie, że zawsze można je odczytać z dysku np:unowocześniając kodek.Spójrz co się dzieje na rynku telewizorów. Czy rok temu przewidywałbyś cenę telewizora 50 calowego 2000 zł. To jest właśnie pozbywanie się z magazynu elekroniki nie spełniającej w tym przypadku technologii 4K. Ja mam w domu telewizor funai z przed 2 lat. Moich filmów HEVC nie mogą odczytać - a za parę miesięcy tylko takie będę posiadał. Jeśli chodzi o telewizję komercyjną to ten proces tylko będzie miał większą bezwładność, ale nie da się go uniknąć. Dlatego też staram się przechowywać wszystkie moje /nie tylko filmy/w postaci w miarę źródłowej na dysku. Absolutnie nie na wszelkich nośnikach /ja nazywam je martwymi/ jak płyty CD,DVD,Blu-Ray i nawet flash. Co do algorytmów i kodeków to myślisz ,że się nie zmienią ? W konsekwencji za nimi wszelkie typy odtwarzaczy. Producenci sprzętu tylko zacierają ręce jak ktoś zachęca innych do używania powyższych urządzeń.
layor jest offline   Odpowiedz cytując ten post