Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2015, 19:28   #12
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,250
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No właśnie nie jestem do końca pewien, czy wiedzieli o ryzyku. Ja na ten przykład dopóki nie pojawił się problem z kredytami we frankach nie widziałem o nich nic ponadto, że istnieją i że są popularne. No - inna sprawa, że nie dotyczyły mnie one osobiście i po prostu nie wyobrażam sobie, że mógłbym zaciągnąć takie zobowiązanie jak kredyt mieszkaniowy, nie dowiadując się najpierw o nich jak najwięcej.

Oczywiście również nie widzę jako rozwiązania przewalutowania kredytu ze stratą dla banku. To by wywołało po pierwsze finansowe trzęsienie ziemi, po drugie panikę, a ta panika wywołałaby jeszcze większe finansowe trzęsienie ziemi.

To jest część dużo szerszego problemu, tego samego, który leży u podłoża wszystkich ostatnich (z ostatniej dekady) zawirowań na światowych rynkach, który doprowadził do zdeficytowania budżetów państw UE i samej UE jako całości, który może już niebawem wybuchnąć z jeszcze większą siłą. I na ten problem na razie nikt nie ma pomysłu, a jedno jest pewne - tak czy owak po dupsku oberwą wszyscy (w sprawiedliwym, mało prawdopodobnym scenariuszu), prawie wszyscy (w scenariuszu prawdopodobnym) lub dość wyraźna większość (w scenariuszu katastrofalnym, w którym dziesięciu procentom najzamożniejszych, posiadających rezerwy mogące załagodzić problem, jednak uda się jakimś cudem te rezerwy "schować" i nie włączyć ich do obrotu kiedy będzie naprawdę źle).
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 19.01.2015 o godz. 19:30
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post