Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2015, 22:12   #32
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Pierwszy rozsądny głos w tej sprawie. Reszta tylko powtarza pierdoły, które gdzieś usłyszała w mediach. Znacie chociaż jedną osobę, która wzięła kredyt we franku i domaga się pomocy państwa? Bo ja mam mnóstwo takich znajomych i ani jeden nawet o czymś takim nie wspomina. Nie siejcie więc takich bzdur, bo media wystarczą.
Nie wiem jak inni ale ja nie mam nic do osób, które taki kredyt wzięły i teraz nie wołają o pomoc do rządu bo muszą płacić więcej.
Wszystkim chodzi o osoby, które teraz chcą*pomocy bo się przeliczyli na kredycie.

Piszesz, że kredyt we frankach można było dostać łatwiej - tak można było. Minusem była niepewność co do kursu. Osoba biorąca kredyt musiała podjąć decyzję na podstawie tych danych (nie piszę teraz o tych co jawnie zostali oszukani przez osoby z banku).
Zagrali w ruletkę i...przegrali.

Ten kryzys jest bardzo podobny do kryzysu z 2007? w USA. Osoby z USA brali kredyty mimo, że ich nie było na nie stać (nie porównuję poziomu ale koncepcję) i po pewnym czasie bank wyrzucał ich na próg bo nie mieli za co go spłacać. Każdy chciał żyć ponad stan i tak przez pewien czas żył, do czasu.

Normalne,*że każdy chciałby mieć dom itp. Niestety nie wszyscy będą mieli na to możliwość. Świat jest jaki jest i pisanie, że każdego stać na kredyt na mieszkanie to czysty polityczny populizm.

Jeżeli chodzi o przewalutowanie franków to dlaczego klienci nie robili tego indywidualnie tylko liczyli na Państwo? Bez urazy dla wszystkich, którzy brali taki kredyt ale znowu budujemy "lepszych" i "gorszych".
Są*ludzie, którzy nie mają co do garnka włożyć (z takich a nie innych względów - nie wnikam) i jakoś*nad nimi się*nikt nie lituje.

Kiedy giną ludzie na Ukrainie to wielkie oburzenie (słusznie), ale jak np. było ludobójstwo w Rwandzie (Jej ofiarą padło, według szacunków, od 800 000 do 1 071 000 ludzi.) to jakoś ONZ miało to głęboko w dupie.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post