Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.02.2015, 09:14   #7
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
I tak, i nie.

Jak już sobie nagrasz, to możesz edycję + nagrywanie przeprowadzić na komputerze. Szczególnie to drugie ma niebagatelne znaczenie zważywszy na katastrofalnie słabe wyniki jakości nagrywania stacjonarnych nagrywarek.

Poza tym, stacjonarne nagrywarki paliły w formacie DVD-video (oczywistym skądinąd), co limitowało rozdzielczość obrazu. PVR nagra tak jak idzie w TV - czyli 720 czy 1080 też.
Trudno to jednoznacznie ocenić.
Na komputerze ? a czemu nie odrazu na promie kosmicznym nalezacym do NASA ?
Nie wiem gdzie widzisz katastrofalne wyniki nagrywania stacjonarnych nagrywarek ale jakosc nagran na moim pionierze hs 555 jest poronywalna do najlepszych nagrywarek w kompach.
I w moim pionku robie to wszystko paroma przyciskami pilota lezac na kanapie z wycinaniem reklam wlacznie.
PVR to skomplikowana zabawa i mysle ze glownie dla "piratow" a nie dla zwyklego "kowalskiego" dlatego uwazam ze koniec nagrywarek stacjonarnych to wielki blad lub celowe dzialanie producentow.

Cytat:
Napisany przez Cobros Podgląd Wiadomości
Bez przesady,przecież nagrywarki HDD są nadal dostępne a i PVR są coraz tańsze ( oczywiście nie mówię o tych szyfrujących dane wynalazkach od operatorów telewizyjnych )
Nagrywarki Blu-Ray też są coraz powszechniejsze ( choć nadal dość drogie ) o nagrywarkach w komputerach już nie wspomnę .
Nagrywarki DVD znikają dlatego że format DVD-video jest już przestarzały a i nagrywanie na płyty DVD przy dzisiejszych cenach dysków jest nieefektywne .
Zniknely z euroagd a w mediamarkecie czy saturnie sa powystawowe ostatnie sztuki i to marne bo funai czy panasonicow z przecietnym przetwornikiem video.
Dobrych czyli pioniera nie kupisz nigdzie.No chyba ze uzywane gdzies sie upoluje.
Nagrywarki blu-ray powszechniejsze ? uzyles liczby mnogiej a ja widze w Polsce tylko jvc za 7-8 tys i to w sklepach internetowych.
Nie jestem nastolatkiem by kupowac cos w tej cenie w necie.
Nagrywarki dvd znikaja z niewiadomego powodu nie majac niczego co by je zastapilo wiec ten "przestarzaly" format niczym plyty winylowe i cd jest ciagle tym co najbardziej przydaje sie zwyklemu uzytkownikowi.Rozumiem ze moda jest na wysokie rozdzielczosci i nie liczy sie tresc ale spora ilosc starych filmow czy seriali nie doczekala sie odnowionych wersji i jedyne co pozostaje to nagrywanie ze zwyklych stacji telewizyjnych.I tutaj nagrywarki dvd sa nieocenione dzieki temu ze daja calkiem niezla jakosc obrazu przy ogromnej latwosci uzytkowania.Oczywiscie mam tu na mysli wysokiej klasy nagrywarki pioniera.No i trzeba nagrywac na "xp" z kanalow hd to wtedy jakosc obrazu jest naprawde dobra.

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 09.02.2015 o godz. 09:22
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post