Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.03.2015, 11:06   #2
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kolego, niezłe kongo, jak tak czytam.
Najlepiej jest przerzucić nagrywarkę do dobrego (zdrowego) PC i tam przetestować, można również na innych płytach.
Jeśli tam historia się powtórzy, znaczy, że napęd (lub coś "W nim" po prostu padło), a skoro ma niespełna dwa miesiące, daj na gwarancję (teraz takie sprzęty robią...).
Jeśli w innym PC nagrywarka będzie działała, to tak:
Generalnie zacząłbym tradycyjnie od wykluczenia tzw. "osób trzecich", a to znaczy:
- Malwarebytes Anti Malware - zainstaluj, uaktualnij bazę, przeskanuj system, pousuwaj szkodniki;
- AdwCleaner - zainstaluj, przeskanuj, usuń śmieci, odinstaluj;
- Porządny Antywirus (np. Norton 360, Norton Internet Security, albo Norton Security), wgraj sobie triala na początek, przeskanuj system.
- Sprawdź kondycję dysku twardego (Crystal Disk Info albo HD Tune);
- Pamięci RAM (memtest);
- Zasilacza (miernik napięcia, instrukcja z neta, lub za 20 zł chiński miernik zasilaczy z allegro);
- Sprawdź, czy nie masz żadnych znaków zapytania lub wykrzykników w menedżerze urządzeń.
Spróbuj zmienić kabel komunikacyjny napędu z PC, jeśli używasz np. przejściówki zasilania MOLEX>SATA zmień na inną.
Jeśli masz na płycie głównej kontroler innej firmy, na innym chipsecie, spróbuj przełączyć nagrywarkę.
Zaktualizuj sterowniki płyty głównej (SATA, Chipset, Mostek), jeśli nie na stronie producenta płyty głównej, spróbuj darmowym programem SlimDrivers.
Odmontuj wirtualne napędy, powywalaj wszystkie programy do wirtualnych napędów i obrazów płyt.
Spróbuj innym programem, np. ImgBurn, ewentualnie zmień tryb komunikacji napędu z programem (może coś w systemie nawalone).

Osobiście też zastanowiłbym się, co zmieniałem w kompie (instalowałem, odinstalowywałem, zmieniałem, grzebałem (samo się zrobiło)) w dniu, przededniu tego, gdy zaczęły się dziać te anomalie.

Nie podałeś zbyt wiele szczegółów odnośnie PC lub czy sprawdziłeś sprzęty gdzie indziej, więc naprodukowałem Ci możliwie jak najszerzej pewną standardową procedurę w przypadku "nieznanych" PC.
W czasach SATA, szybkich dysków, dużej ilości RAM, rozmiar bufora aż tak znacząco nie ma wpływu na proces nagrywania.
Dobry kontroler zapewnia ciągłość przesyłu danych (noo w IDE bywa różnie, ale generalnie SATA nie sprawia problemów (chyba, że Intel, albo płyta Asusa z rodziny Z68)).
Co do wyboru, zapraszam do zapoznania się z Forum, przejrzenia interesujących wątków odnośnie wyboru nagrywarki, co, jak, do czego i dla czego.

A jeśli problem leży po stronie PC, nawet nowa nagrywarka może nie pomóc.

Próbuj, informuj, będziemy działali dalej.
Pozdrawiam
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post