Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.03.2015, 20:20   #8
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,256
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Podczas gdy wile CD i DVD sprzed lat już dawno mi padło, z HDD które jeszcze nadają się pod względem pojemności do użytku (powiedzmy od 80 GB w górę) tylko jeden mi padł i to zapewne tylko dlatego, że oddałem go do komputera, który stał w "trudnych" warunkach. Pozostałe, mające - tak jak w przypadku Beriona - po nawet 15 lat wszystkie pracują do dziś dnia; niektóre podłączam tylko od wielkiego dzwonu, ale po podłączeniu nie pokazują żadnych problemów.

Obecnie SSD stają się dość pewnymi nośnikami. Kiedy kilka lat temu zajmowałem się testowaniem SSD ich trwałość naprawdę pozostawiała wiele do życzenia. Dziś to zupełnie inna bajka i tu znów zgodzę się z Berionem - zapewne obecne SSD są pewniejszym nośnikiem danych niż nowe HDD.

Pozostaje jeszcze kwestia trwałości po latach. Podlinkowane testy to był zmasowany atak na nowe urządzenia. To trochę jak z motoryzacją - w nowym, dotartym aucie można przejechać sportowo 500 km i nie stanie się nic. W 10-letnim taka próba może spowodować ujawnienie wszystkich kiełkujących usterek.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post