Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.04.2015, 17:29   #54
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Tak czy owak jedno jest pewne - dzięki kredytom we frankach szwajcarskich z polskiego rynku wypłynęła i wypłynie rzeka pieniędzy i co by teraz nie zrobić, ktoś będzie w czarnej...
To nie są kredyty we frankach, bo nikt franków do ręki nie dostał. To są kredyty złotówkowe indeksowane w walucie. Nie sądzę też, że bank zapożyczał się u innych we frankach, żeby ludziom udzielać tych kredytów...

Poza tym tłumaczenia gościa są mocno naiwne. Jak się bierze nawet 5 złoty w kredycie, to trzeba zapoznać się z warunkami umowy i nad nią zastanowić. A skoro miał maila, to miał i internet. Jak w googlu wpisze kurs franka, to może sobie na pierwszej stronie wyników obejrzeć, jak zmieniał się kurs od 93 roku, czyli przez 14 lat do czasu podpisywania przez niego umowy. Jeśli w ciągu tych 14 lat kurs wzrósł o prawie 200%, to mocno naiwne byłoby zakładanie, że przez następne 30 lat się nie zmieni i każdy z IQ wyższym od temperatury pokojowej powinien sobie przekalkulować, czy go będzie na te raty stać.
Co do czasu na konsultację, to nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że jest ustawowo zagwarantowany jakiś czas (7, 14 dni?) na wycofanie się umowy kredytu, chyba że to wprowadzili niedawno. W każdym bądź razie 2 lata temu już miałem taką możliwość.


Edyta: Ja nie będę się spierał, że postępowanie banków było nieetyczne - doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że mogą wsadzić klientów na minę, ale wciskali im te kredyty patrząc na swój zarobek. Tak postępuje każdy sprzedawca, nie ma się co łudzić. Jeśli za bardzo się nie orientujesz co chcesz, to każdy sprzedawca będzie zachwalał towar na którym najwięcej zarobi, albo który mu zalega na magazynie - czy to jest komputer, czy lodówka, czy kredyt, czy cokolwiek innego. Ostatnio wysłałem staruszkę do UPC z prostym poleceniem, żeby złożyła rezygnację z umowy świadczenia usług. Wróciła bez tej rezygnacji, bo sprzedawca przez pół godziny przekonywał ją, że ma najlepszą na świecie ofertę i wszystko inne jest droższe. I przekonał. Powiedziałem jej, że skoro jest tak naiwna, że wierzy sprzedawcy, to przejdzie się jeszcze raz, ze stoperami w uszach. Poszła i tym razem wróciła już z wypowiedzeniem. A ja załatwiłem jej nową umowę o 30 zł tańszą z dodatkowym internetem i multiroomem w tym samym UPC. I kobieta zrozumiała, że sprzedawcom nie należy ufać bezgranicznie...

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 05.04.2015 o godz. 17:48
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post