Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.04.2015, 22:27   #52
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwymariusz Podgląd Wiadomości
Może nie chcą Ci przykrości robić? Na pewno dobry sprzęt jest podstawą. Ale wątpię w jakieś " kable " po parę-paręnaście tysięcy , bo ucho nie jest w stanie tego stwierdzić czy jest lepszy dźwięk czy gorszy od średniej jakości " kabla ".
Pewnie tak, tylko po kiego grzyba odwiedzają mnie specjalnie, żeby posłuchać u mnie muzyki...?
Dziwolągi jakieś

Teraz podstawowa kwestia.
Prawdziwy sprzęt do słuchania muzyki, tzw. audiofilski, to sprzęt analogowy.
Czyli zera i jedynki mam nadzieję, mamy wyjaśnione.

A skoro nie chodzi o 0 i 1 to uwierzcie, że kable, a zwłaszcza jakość ich wykonania ma znaczenie.
Sam nie jestem zwolennikiem kupowania kabli po kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy, bo i takie są, gdyż ja między nimi żadnej różnicy pewnie nie usłyszę.
Ale jeżeli ktoś słyszy i go na to stać, to niech kupuje...
Wysokiej klasy wzmacniacze analogowe wykonane są na tyle doskonale, że
w ich torach nie ma przewidzianej żadnej regulacji brzmienia dźwięku, ani regulacji balansu. Jest to nie potrzebne.
Ale za to właśnie wszystkie podłączenia, czyli kable muszą spełniać wysokie kryteria.

Sam jestem zwolennikiem, że najważniejszą częścią zestawu są kolumny głośnikowe, i dlatego te są u mnie najdroższe, ale reszta też się liczy.

@andy
Ja nie słyszałem o audiofilach, którzy słuchają mp3, ale...

P.S.
Mam jeszcze drobne pytanie.
Panowie przyznajcie się, ale tak z ręką na sercu.
Kto z Was miał okazję posłuchać audiofilskiego sprzętu, przez kilka godzin, w odpowiednim pomieszczeniu ?
__________________
Pozdrawiam Marek

Ostatnio zmieniany przez zene_k : 06.04.2015 o godz. 22:36
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post