Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.04.2015, 20:29   #5
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości


Masz rację, jeśli tylko rozmawiasz + kilka zdjęć + kilka sms + stoper... Tylko do tego wystarczy jakaś stara, dobra nokia. IMO nie po to kupuje się pięciocalowca, by wypychał kieszenie. A jeśli zaczniesz na fonie przeglądać neta, zagrasz sobie dla rozrywki w jakąś giercochę, a w samochodzie trzepniesz go w uchwyt włączając nawigację, to wieczorkiem ładowanie pewne...
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
2 -3 dni to maks, z nawi to nawet jeden... tylko po co komu wypas telefon - skoro wyłącza wszystkie bajery
Do ładowania codziennego można się przyzwyczaić - w końcu to tylko postawienie telefonu na podstawkę indukcyjną
No właśnie ja telefonem robię sporo, sporo więcej - w tym bardzo często łączę się za pośrednictwem TV z serwerem na zakładzie, celem rzucenia okiem w system. Od kilku dni nie musiałem (bo byłem albo w firmie albo w domu, gdzie to samo mogę zrobić z kompa), to sobie sprawdziłem.

Nawigacja rzeczywiście zużywa masę energii, ale nie dostrzegam tego, bo zawsze jak ją włączam, automatycznie podłączam telefon do ładowarki samochodowej. W innym wypadku bateria wystarczy na maksymalnie 400-500 km.

Pewnie, że do rozmów i smsów wystarczy stara nokia, ale jeśli ktoś chce mieć nowoczesnego smartfona, a nie bawi się nim non-stop, to spokojnie wystarczy mu to urządzonko na 2-3 dni pracy. A jeśli - powiedzmy - wybieramy się na kilkudniowy wypad w teren, to nie musimy szukać starego fona, wystarczy że w naszym powyłączamy wszystkie zbędne funkcje i możemy szykować się na tygodniowy wypad w miejsce gdzie prądu nie ma i nigdy nie było. A są takie miejsca w Polsce, choć jest ich niewiele (znam takie jedno, w środku lasu, gdzie nawet autem wjechać nie wolno, domek jest bez wody i prądu, 7 km w linii prostej od cywilizacji; zasięg o dziwo słabiuchny, ale jest).
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post