Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.04.2003, 20:56   #70
nsbaca
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2003
Posty: 4
nsbaca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wtm
Jesli chodzi o te wszytkie nagrywarki to nie wiem Panowie co wy z tym robicie! Wiec w miare mozliwosci postaram sie odpowiedziec na wszytkei pytania w tym temacie
Jesli chodzi o te cale Atmele czy MTK zeby sprawa byla jasna nie widzialem w zadnej nagrywarce LG chipu (chipsetu) ATMELA sa tylko pamieci typu flash firmy ATMEL. Jesli chodzi o MTK to z tego co pamietam to jest to chipset ktory obsluguje nagrywarke. Jesli chodzi o SST to wiem ze firma ta produkuje takze flashe ale nie wiem czy akurat pracuja w LG (byc moze). Jesli chodzi o przerabianie 8480 na 8481 a pozniej na 8520 to jest jakis nieporozumienie po co?- nie macie co robic? nie lepiej isc na piwo? Cala rzecz polega na zapisaniu flasha gdzie trzymany jest bios i tyle wiec po co pakowac na 8481? To jest tak jakbyscie pisali cos na kartce poniej to wymazali i pisali wlasciwa tresc bo nie mozna na karte napisac od razu tego co chcecie, nie sadzicie ze to jakias pomylka? Co do przerabiania 8320 (8480) na 8520 czy 848x nie ma takiej mozliwosci poniewaz 32x elektronike ma dokladnie taka sama co x40 roznica jest tylko w optyce a dokladnie w silniku i zawieszeniu pickup assy, natomiast 848x ( i w goore) ma juz inna elektronike inne uklady w srodku ( ale pamiec flash moze byc taka sama czyli ATMEL). KOlejna roznica to ze 32x i 40x pracuja tylko i wylacznie w PIO4 (lub nizej) natomiast 48x i 52x w UDMA a tu niestety roznica jest bardzo duza bo te nowe nagrywarki juz obsluguje nowy chipset. Jesli macie jakies pytania dotyczace hardwaru w tych nagrywarkach postaram sie pomoc i odpowiedziec w miare szybko i konkretnie. Pozatym miedzy 52x a 48x wcale nie ma roznicy poza predkoscia wypalania przeciez sa pelne testy tych nagrywarek na cdrinfo wiec czy jest sens przerabiac (ryzykowac uwalenie nagrywarki) da tych kilku sekund? pozatym x48 szybciej pali RW pamietajcie ze tracicie 2 lata gwarancji. Jesli chodzi o uaktualnienia biosu do danego modelu to tu racja warto to zrobic ale pamietajcie ze tez istnieje mozliwosc uwalenia sprzetu ale takie aktualizacje przeprowadzaja serwisu LG za DARMO!!!!!!!! (warto ryzykowac?)
nsbaca jest offline