Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.05.2015, 15:46   #52
PaN
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 16.05.2015
Posty: 3
PaN w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Wszystkie te modele są bez wsparcia Dolby Digital i DTS HD

BW-16D1HT/BLK/B- OEM+ SATA 2
BW-16D1HT/BLK/B/AS-OEM +SATA 3
BW-16D1HT/BLK/G-BOX+oprogramowanie Cyberlink Power2Go 8+SATA 2
BW-16D1HT/BLK/G/AS-BOX+oprogramowanie Cyberlink Power2Go 8+SATA 3
czary2mary, bardzo dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź.
Asus na swojej stronie podaje, że wersja BW-16D1HT PRO obsługuje 3D i dźwięk przestrzenny. Zakładałem, że to będzie któryś z tych modeli wymienionych wyżej. Jeśli nie, to pod jakim oznaczeniem go znaleźć? Pod nazwą "BW-16D1HT PRO" sklepy internetowe są puste...

W ogóle niejasna jest dla mnie ta sprawa obsługi 3D i dźwięku przestrzennego
Pisano wcześniej na tym forum, że najnowsze nagrywarki (Asus BW-16D1HT, LG BH16NS40 i Pioneer BDR-209EBK\S09XLT) mają wszystkie nowoczesne technologie. Trochę byłoby dziwne, żeby taki "wszystkomający gadżet" nie pozwolił odtwarzać filmu 3D...

Czy do 3D/DTS potrzebna jest konkretna wersja danej nagrywarki, bo sprawa tkwi w odpowiednim firmware (BIOS)? Albo jest to tylko zwykły marketing polegający na sprzedaży nagrywarki w zestawie z zewnętrznym softem (np. BW-16D1HT PRO ma w zestawie Cyberlink PowerDVD 10 z Magic Cinema), i jeśli ma się własny soft do filmów to każda z wersji bulk/oem tak samo się sprawdzi?

Z nagrywarkami LG wcale nie jest jaśniej: w jednym (!) sklepie internetowym znalazłem 5 ofert tej samej nagrywarki BH16NS40 RBB w cenach od 255 do 295 zł. Tylko w dwóch z tych 5 ofert (i to wcale nie w tych najdroższych) była informacja o dołączonym software. Skąd te różnice w cenie?

Dla wielu "zwykłych" użytkowników jest na pewno dużo ważniejsze, żeby stacja BD/DVD w komputerze "umiała wszystko", niż żeby była o parę % bardziej idealna w parametrach nagrywania. Czyli nagrać M-disc z cennymi prywatnymi filmami, odtwarzać/kopiować filmy 3D z DD/DTS, obsługiwać wielowarstwowe płyty BD które będą teraz coraz bardziej powszechne... W końcu to zakup na kilka lat.

Byłbym Ci bardzo wdzięczny, gdybyś pomógł zrozumieć tą ofertę na rynku, i doradził jak sensownie wydać 300 zł. Z opisów w sklepach wynika niewiele albo nic
PaN jest offline