Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.06.2015, 11:21   #658
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Porządny. O tych za 300-500 zł za bardzo bym nie myślał. Nie mam za wiele doświadczenia z tymi urządzeniami, ale z tego co pamiętam najtańsze w miarę dobre kosztują od 1200 zł.

Kiedyś chciałem sobie zainstalować taki, kiedy jeszcze mieszkaliśmy w Lublinie, ale stwierdziłem, że przy tym poziomie izolacji cieplnej z sąsiadami nie wyrobiłbym na prąd. Jednak chłodzone pomieszczenie powinno być w miarę mocno zaizolowane, a w bloku gdybym tylko ja miał klimę, to rozgrzane sąsiednie mieszkania działałyby jak grzałki. To też trzeba w razie czego wziąć pod uwagę - stan izolacji zewnętrznej oraz sytuację wewnątrz budynku.

Warto też zwrócić uwagę na lokalne źródła ciepła. Dla przykładu - wydajny komputer z grafiką w SLI i dużym monitorem sam z siebie wygeneruje tyle ciepła, że jego wysłanie na zewnątrz będzie wymagało dodatkowych kilkuset watów mocy (klima będzie się musiała załączać znacznie częściej niż gdyby komputer stał w innym pomieszczeniu).

Klimatyzator to glorifikowany oszuszacz powietrza z nizsza temperatura na parowniku
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest online   Odpowiedz cytując ten post