Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.08.2015, 01:57   #1
ethar
Herbaciarz^^
 
Data rejestracji: 19.09.2008
Posty: 738
ethar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy CFW ma wpływ znaczący wpływ na temperaturę konsoli PS3 - TEST

Otóż czasem mam jakieś dziwne nerdowskie zapędy, że przed wymianą pasty muszę sprawdzić jaką dany sprzęt ma temperaturę a jaką po. (Może to wynika z tego, że fajnie jest sprawdzić czy tą pastę się dobrze nakłada i czy coś faktycznie daje ) Stwierdziłem, że jako wymieniłem ostatnio pastę w PS3 oraz gruntownie ją wyczyściłem sobie sprawdzę jak się odnosi CFW na rzeczywiste temperatury konsoli - jak niektórzy mówią

Model PS3 Slim CECH2004 - import z UK.
Pasta nałożona - Artic Silver 5

CFW #1 Habib 4.70 (Cobra)
CFW #2 Rebug 4.75.1 (CEX Edtion + Cobra)

Testy wykonały się w tym samym pomieszczeniu, z taką samą wentylacją. Różnica temperatur w pokoju mogła spaść o około -1 stopień celcjusza (w tym wypadku dla korzyści Rebuga gdyż był później sprawdzany.

Aby narzucić podobne narzucenie procesów na konsolę w Rebugu został włączony Cobra Mode. Obydwa testy miały odpalonego WebMana w celu monitorowania obrotów wiatraka oraz temperatur. Pomiędzy testem #1 CFW a #2 konsola została wyłączona na czas pół godziny w celu ochłonięcia po procesach aktualizacji CFW i konfigurowania sprzętu. Aby testy były bardziej miarodajne.

Pomiar temperatur odbywał się w menu konsoli czyli w stanie IDLE, oraz narzuceniu WebManowi trzymania temperatury 65 konsoli,i przy niej włączenie automatycznych obrotów. Wiem, że lepiej by było zostawić inną - stałą nominację, ale chciałem by jeszcze trochę pożyła w dodatku w teście będziemy się odnosić także do prędkości wiatraka.

TEST #1 Habib 4.70 Cobra

1) 9 Minuta
CPU 64
RSX 59
FanSpeed 45%

2) 17 minuta
CPU 64
RSX 58
FanSpeed 42%

3) 29 minuta
CPU 64
RSX 57
FanSpeed 43%

TEST #2 REBUG 4.75 (CEX + COBRA)
1) 9 minuta
CPU 65
RSX 55
FanSpeed 26% !

2) 18 minuta
CPU 65
RSX 56
FanSpeed 47%

3) 29 minuta
CPU 64
RSX 55
Fanspeed 46%

Podsumowanie testów - Ciężko stwierdzić kto finalnie wygrał w pierwszym pojedynku REBUG nie dość że miał niższą temperaturę RSX niż HABIB o 4 stopnie to w dodatku prędkość wiatraka była prawię o połowę mniejsza. W kolejnych rundach HABIB zdecydowanie lepiej sobie radził - były mniejsze obroty wiatraka o 5 % oraz 3%. Jednak temperatura RSX trochę wyższa - najprawdopodobniej ze względu na wolniejsze obroty wiatraka. Warto jednak zwrócić uwagę, że REBUG nie osiągnął nigdy temperatury RSX wyższej niż 56 gdzie HABIB na samym początku osiągnął 59 jednak potem schodził.

Podsumowanie ogólne - raczej nie ma znaczenia z jakiego softu korzystamy, temperatury różnią się o małe wartości, które mogły wynikać z różnych atmosferycznych bądź innych przypadkowych zdarzeń. Należy jednak pamiętać, żeby nie oszczędzać na paście

A wy jakie macie temperatury na swoich konsolach?

PS Mam wrażenie że ktoś z tłumu powinien krzyknąć coś w stylu "Nobody cares!"

PS2 Jak ktoś chce screeny to mam
__________________
https://www.facebook.com/CzytelnikPlakalJakKupowal - moja osobista misja.

https://www.facebook.com/ZakonBrowardynow - wytłumaczenie mojego uwielbienia do piwa.

kubacki.deviantart.com

Ostatnio zmieniany przez ethar : 25.08.2015 o godz. 02:01
ethar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online